FASHION NIGHT 2015

Krásnu sobotu, 
tento týždeň som sa potešila, že som nemusela za skvelou akciou cestovať až na opačnú stranu republiky, ale mohla si ju užiť pekne v metropole východného Slovenska. V bývalých košických Kasárňach sa uskutočnila Fashion night 2015. Na túto prehliadku som si vzala aj svoj nový módny doplnok - nádherný a štýlový tablet Asus ZenPad 8.0, ktorý dokonale ladil k môjmu outfitu a kabelke. 
Módnu prehliadku otvorili modely študentov 3. a 4.ročníkov zo stredných odborných škôl z Košíc, Michaloviec a z Kežmarku, ktorí predstavili po jednom alebo dvoch modeloch. Študentka odevného dizajnu na SOŠ v Michalovciach získala za svoju tvorbu dokonca aj stáž u módneho návrhára Fera Mikloška. Jej outfity boli zaujímavé a pamätala som si ich ešte z 1. dňa Košice Fashion Week. 
Študenti dostali možnosť prezentovať svoju tvorbu počas tohto večera vďaka projektu Fashion etc, ktorého súčasťou boli aj osobné konzultácie Fera Mikloška s budúcimi návrhármi a hodnotenie ich práce. 
V druhej časti módneho večera boli predstavené tri outfity z kolekcie Miklosko & ENVY 4 Debra, ktoré sa na afterpárty vydražili. Získaná suma poputovala na pomoc pacientom trpiacich chorobou motýlích krídel. O tomto ochorení porozprávala priamo na móle patrónka Debry Slovensko a populárna herečka Gabriela Dzuríková. 
Vrcholom Fashion night 2015 boli modely prestížneho módneho návrhára Fera Mikloška. Na prehliadke predstavil svoju kolekciu jeseň - zima vo vynovenom prevedení. Oproti októbrovému uvedeniu návrhár doplnil outfity o výrazné doplnky - kožušinové čiapky a štýlové slnečné okuliare, ktoré dokonale vynikli v svetelnom reflektorovom lúči na móle. Nechýbala ani honosná plesová kolekcia obohatená o neprehliadnuteľné náhrdelníky a večerné rukavice v rôznych podobách. Posledný model odprezentovala múza Fera Mikloška a tvár tohtoročnej kolekcie jar - leto Adela Banášová, ktorá zároveň moderovala Fashion night 2015. Teším sa, že sme si s touto milou, vtipnou a charizmatickou osôbkou stihli spraviť fotku a okrem toho sa aj porozprávať. Veľmi ma pobavila vetou: "To ty si tá blogerka!". :D  
Vďaka nádherným industriálnym priestorom Kasární/Kulturpark sa tu uskutočnilo množstvo zaujímavých módnych podujatí, ktorých som sa zúčastnila. Myslím, že zo všetkých práve táto prehliadka bola podľa môjho názoru zatiaľ najlepšia. Mám pocit, že ľudia počas nej ani nedýchali a so zatajeným dychom sledovali vydarené modely.
Po skončení Fashion night sme sa presunuli na Afterpárty Fashion TV Czech & Slovak. Záverečná "žúrka" sa konala vo vynovených, konečne otvorených a očarujúcich priestorov hotela Slávia.

P.S.: Ak chcete vedieť, prečo sa Fero Mikloško rozhodol uskutočniť módnu prehliadku práve v Košiciach a ako sa tvorila plesová kolekcia, určite si prečítajte rozhovor s týmto prestížnym návrhárom, ktorý som pripravila v spolupráci s Najkrajšími modelkami. Navyše tu nájdete aj editoriál, ktorý nafotil môj najšikovnejší Dominik. Rozhodne si nenechajte ujsť ani report z prehliadky na portáli NM.


FOTO: Dominik Babušík + ASUS ZenPad 8.0


študentská časť kolekcie - Fashion etc.

kolekcia Envy 4 Debra, ktorá bola na afterpárty vydražená


úžasná prehliadka plesových šiat

backstagové zábery, ktoré boli vytvorené Dominikovým objektívom (tie s logom vľavo hore) alebo ZenPadom

5 komentárov:

 1. what a beautiful collection,love the big poofy skirts
  Happy Sunday
  www.beingbeautifulandpretty.com
  www.indianbeautydiary.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Skvelý článok, opäť! A o fotkách už ani nehovorím!

  SYDNEYSLEEK

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. jéééj, Izabella, si milá a ďakujem ti :)

   Odstrániť
 3. Ty studentské modely vypadají úžasně!!! :)

  OdpovedaťOdstrániť