CHRISTMAS TABLE

Pozdravujem vás,
hoci po minulé roky ma už koncom novembra otravovali vianočné skladby a reklamy, počas týchto dní mi vôbec neprekážajú. Práve naopak od prvého adventného dňa sa z nich teším a užívam si predvianočnú atmosféru. Všetko si postupne vyzdobujem, chystám vianočné svetielka, stromček a ďalšie dekorácie. Keďže ste mi písali, aby som napísala článok aj o našom byte, rada vám toto vaše želanie hneď splním. Mám tu pre vás fotografie s vianočne vyzdobenými zákutiami nášho bývania. Špeciálne som sa zamerala na stôl a prestieranie, pretože na ňom si dávam hneď po stromčeku najviac záležať. 
Pri dekoráciách na Vianoce sa v byte v Žiline držíme troch farieb – biela, strieborná a zlatá, v Košiciach sa k týmto odtieňom pridáva aj červená. Snažíme sa všetko ladiť do moderného štýlu, ktorý vyzerá chic a zároveň luxusne. U nás na stromčeku nájdete okrem tradičných gúľ, množstvo pierok, mašlí, vtákov a kvetov v spomínaných farbách. Inak tomu nie je ani na stole. Jeho dominantným prvok je netradičný adventný veniec zo zlatých, bielych a strieborných kúskov. K nemu sme doladili zlatý obrus, zlaté podložky pod taniere, servítky s vianočným motívom či samotný riad so zlatým lemovaním. 
Keďže zlaté zdobenie na tanieroch a pohároch sa v minulosti kvôli nekvalitnému čisteniu a čistiacim prostriedkom vymylo, teraz si dávame veľký pozor na to, čo používame.  Dlhoročne máme v rodine osvedčený Somat do umývačky riadu a Pur na bežné umývanie. Mimochodom, kokosová vôňa pri umývaní so zlatým Purom je famózna. Pred prípravou tejto vianočnej tabule sme použili oba tieto výrobky, tentoraz Zlatú edíciu Somatu a Puru. Dokonca nám aj krásne obalom zapadá do bielo – zlato – striebornej kombinácie.
Ďalšou vianočnou dekoráciou je konáriková inštalácia v bielej váze. Nechýbajú ani malé svietniky, vtáčiky či ihličie. Atmosféru najkrajších sviatkov roka dotvára aj strieborný Dedo Mráz, dekorácie pri televízore či biela vianočná ruža.
Čo hovoríte na takýto predvianočný článok? Páči sa vám vianočná tabula a dekorácie?

 PHOTO: me & Asus ZenFone Selfie
EDIT: Dominik Babušík


7 komentárov:

 1. Ja tak nemám rada ,,skryte" reklamy produktov na blogu. Preco vy, co blogujete radšej jednoducho nenapisesete, ze ste tie produkty dostali( alebo za ich zverejnenie nieco dostanete- naozaj neviem ako to funguje) a normálne to zrecenzujete a pochvalite. Takéto vloženie puru a somatu mne osobne čiastočne znížilo hodnotu článku. Toto nema byt nejaký zly, negativistcky komentár, len tomu nerozumiem. Pretoze na mna to potom pôsobí tak, ze tie produkty beriete len preto, ze su zadarmo a tak ich uz nejako na ten blog dat musíte. Ale dufam, ze to tak nie je a ze za produktmi, ktoré ako predstavujete si aj stojíte. Ale preco take ,, nenapadne" pochvalne zrecenzovanie a zahrnutie do pekného článku..

  Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj Dominika. Na blogu predstavujem len tie produkty, s ktorými som stotožnená a používam ich. Rovnako tomu je aj v tomto prípade. Spolupráce si vyberám dôkladne a nenafotila by som niečo, s čím nesúhlasím. Do tohto postu som sa rozhodla zakomponovať spomínané produkty, ktoré som dostala, pretože sa mi hodili do kompozície a súvisia s Vianocami a vianočným prestieraním. Navyše, ich niekoľko rokov používam, som s nimi spokojná a stojím si za nimi tak, ako som napísala v článku. Pri výrobkoch Somat a Pur mi prišlo vhodnejšie, ak sú predstavené cez product placement ako priamu recenziu. Ďakujem ti za názor. Cením si ho. Som rada, že si sa podpísala narozdiel od iných anonymov. Želám pekný večer a víkend ;))

   Odstrániť
 2. Wonderful art de la table!

  http://beautyfollower.blogspot.gr

  OdpovedaťOdstrániť