THE BEST OF KFW 2015

Pozdravujem vás,
predchádzajúce články sa na blogu venovali 2. ročníku Košice Fashion Week. Dnešným postom a fotografiami by som chcela za módnym maratónom dať záverečnú bodku. Pripravila som si pre vás to najlepšie z KFW. Je to môj osobný rebríček, ktorý som zostavila a vybrala zo všetkých kolekcií, ktoré boli predstavené počas štyroch módnych dní. Toto je podľa môjho názoru 7 TOP prehliadok na módnych dňoch v metropole východného Slovenska. Ak by som mala pridať 8. moment do tohto rebríčka, rozhodne by to bola spolupráca s niektorými veľmi šikovnými ľuďmi, vďaka ktorým som spoznala zákulisie KFW, pochopila, aké náročné je fotiť takéto podujatie či sa zdokonalila v písaní tlačových správ. Ďakujem vám. :)

FOTO: Dominik Babušík

 1. LUKÁŠ OČENÁŠ
Pre mňa určite objav a čerešnička na torte na KFW 2015. Jeho tvorba ma nadchla úplne najviac. Oceňujem najmä Lukášov talent, ktorý je všestranný. Tento mladík z Michaloviec nielenže vytvára úžasné vlasové kreácie, ale aj upravuje šaty, ktoré predstavil na svojej prehliadke. Extravagantné účesy so Swarovského krištálikmi v kombinácií s nádhernými a honosnými róbami napríklad aj z košického svadobného salónu Glamour of Angels pôsobili s hudbou z Pirátov z Karibiku priam dokonale. Záverečnou bodkou show Lukáša Očenáša bolo grandiózne defilé plné trblietok, glancu a krásy. Myslím, že nielen pre mňa bolo táto prehliadka vrcholom, ale i pre ďalších návštevníkov, keďže si vyslúžila dvojnásobné standing ovation. Klobúk dole pred dvojnásobným majstrom sveta v účesovej tvorbe, dvojnásobným majstrom Európy a štvornásobným majstrom Slovenska.  


 2. ZUZANA HAKOVÁ
Na móle KFW odprezentovala svoju líniu aj táto módna návrhárka, ktorá si vyslúžila obrovský potlesk a mnosžtvo pochvál. Rodáčka z Košíc predstavila tvorbu v dvoch častiach. Kolekcia Travel fever bola venovaná dostupnej móde a Her story pozostávala z luxusných spoločenských šiat. Zuzana Haková bude nielen s týmito modelmi reprezentovať Slovensko na jeseň v New Yorku počas tradičnej Slovak Fashion Night, ktorá je sprievodnou akciou svetoznámeho New York Fashion Weeku. Teším sa spoločne s touto návrhárkou z tohto ocenenia, pretože jej modely boli nádherné. Zaujali ma klobúky v kombinácií s dlhými rukavicami ako aj nádherné siluety presýpacích hodín zvýraznené opaskami. Dlhé vesty boli pre mňa jednými z najzaujímavejších prvkov celého KFW. Ak by som mala zhodnotiť celú kolekciu, citovala by som slová mojej kamarátky Katky. Bol to presne môj štýl a vkus.  3. JITKA KLETT
Prehliadka tejto návrhárky patrila k vrcholom sobotného večera. Jitka Klett uviedla svoju tvorbu pre obdobie jeseň/zima 2015 - 2016 s názvom Infinity. Česko - slovenská návrhárka sa v kolekcií inšpirovala farebnosťou a aktuálnymi módnymi trendami. Veľmi ma zaujali farebné kožušinky, pestrofarebné ponožky a elegantné čipkované šaty. Na záver prehliadky prekvapila fanúšikov módy extravagantnými svadobnými šatami s opaskom so slovenskou a českou vlajkou. Veľmi sa mi páčilo posolstvo týchto šiat pre všetkých Slovákov a Čechov, aby sa viac zbližovali a vždy si našli cestu k sebe. Takýto odkaz je dokonalým dôkazom toho, že móda nie je povrchná, ale vďaka nej vieme veľa povedať. Celkový dojem umocnila Jitka vhodnou pesničkou Cudzinka v tvojej zemi, ktorá dokonale vystihuje to, že nová generácia z Česka alebo Slovenska si má problém rozumieť. Tlieskam tomuto nápadu. Som rada, že prišiel práve od česko - slovenskej návrhárky. 4. IDA SANDOR
Jej kolekcia je dôkazom, že s minimalizmom nikdy nič nepokazíme, práve naopak vždy pôsobí krásne. Dôkazom toho je kolekcia LINA s typickým minimalistickým štýlom Idy Sandor. V línií košickej návrhárky dominovali kožené materiály. Práve na koži vždy veľmi pekne vyniknú strihy a hlavne detaily. Tie ma na tejto kolekcií nadchli úplne najviac. Vyzdvihla by som priezory na rukávoch či voľne prišité vrecká. 5. JANA POLAK
Táto návrhárka rozhodne zažiarila počas športového dňa na KFW. A nebolo to len vďaka širokej palete farieb! Keď prišli na móle najfarebnejšie modely, u mnohých návštevníkov to ihneď vyvolalo úsmev na tvári a lepšiu náladu. Veľmi sa mi páčili nielen zvolené odtiene, ale i farebné detaily, princeznovské korunky a geometria na modeloch. Top outfitom je pre mňa čiernobiele sako v kombinácií so širokými nohavicami. Navyše, niektoré modely vytvorila Jana Polak spoločne s deťmi počas módnych workshopov Fashion KidLab. 
 6. IVANA MARMARE
Kolekcia tejto slovenskej návrhárky, ktorá prezentovala svoje modely v New Yorku či Bejrúte, stála rozhodne k tým najlepším počas módneho maratónu v Košiciach. Určite každá dáma by si vybrala z kolekcie minimálne jedny luxusné šaty, ktoré by si obliekla na špeciálnu príležitosť. Na modeloch bola vidieť precízna ručná práca, ktorá im pridávala na hodnote ako aj estetickom zážitku. Pre mňa boli najkrajším a zároveň najsofistikovanejším kúskom bledoružové šaty s vlečkou.


 7. VLADYMYR PODOLYAN
Na Ukrajine patrí tento návrhár k tomu najlepšiemu, čoho dôkazom boli jednotlivé modely. Veľmi sa mi páčili farebné kombinácie a strihy z kolekcie Jar/Leto 2016 s názvom Jeden svet. Očarila ma farebná paleta, ktorú Vladymyr zvolil. Tmavozelená či čierna v kombináciií s pastelovými odtieňami pôsobili veľmi efektne. Určite by som vyzdvihla aj zaujímavé strihy, mnohokrát asymetrické, na šatách či sukniach. Na každodenné nosenie by som si vedela predstaviť takmer každý outfit.
Ktorá z kolekcií na KFW zaujala vás? :)

4 komentárov:

 1. what an amazing show, such beautiful dresses
  Keep In Touch
  www.beingbeautifulandpretty.com
  www.indianbeautydiary.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Wow, rada by som navštívila nejakú módnu prehliadku - niektoré kúsky by som brala do mojej skrine hneď! No väčšia z nich bola veľmi zaujímavá, páči sa mi tvorba našich návrhárov, myslím si že je viac 'odviazaná' - bez hraníc. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tara, úúúplne súhlasím, tiež mi prišla viac odviazaná, ale rovnako ma zaujala aj prehliadka ukrajinského návrhára :)
   Annette a Pooja - thank you for your love comments/ďakujem za milé komentáre ;)

   Odstrániť