KOŠICE FASHION WEEK 2015 - DAY 3

Želám peknú nedeľu,
dnes nás na KFW čaká posledný deň, ktorý bude patriť svadobnej móde a salónom. No ešte predtým, ako vám sprostredkujem svoje dojmy a jednotlivé fotografie, by som sa chcela vrátiť k včerajšiemu Luxury Fashion Day. Deň plný luxusu, elegancií a štýlovej nositeľnej móde sa uskutočnil pod vedením Karolíny Bosákovej, autorky projektu Unique Fashion Week v Prahe a jej realizačného tímu.
Vrcholom sobotného večera bola kolekcia Jitky Klett, ktorá uviedla svoju tvorbu pre obdobie jeseň/zima 2015 - 2016 s názvom Infinity. Česko - slovenská návrhárka sa v kolekcií inšpirovala farebnosťou a aktuálnymi módnymi trendami. Veľmi ma zaujali farebné kožušinky, pestrofarebné ponožky a elegantné čipkované šaty. Na záver prehliadky prekvapila fanúšikov módy extravagantnými svadobnými šatami s opaskom so slovenskou a českou vlajkou. Veľmi sa mi páčilo posolstvo týchto šiat pre všetkých Slovákov a Čechov, aby sa viac zbližovali a vždy si našli cestu k sebe. Takýto odkaz je dokonalým dôkazom toho, že móda nie je povrchná, ale vďaka nej vieme veľa povedať. Celkový dojem umocnila Jitka vhodnou pesničkou Cudzinka v tvojej zemi, ktorá dokonale vystihuje to, že nová generácia z Česka alebo Slovenska si má problém rozumieť. Tlieskam tomuto nápadu. Som rada, že prišiel práve od česko - slovenskej návrhárky.
Na móle odprezentovala svoju líniu aj Zuzana Hakova. Rodáčka z Košíc predstavila tvorbu v dvoch častiach. Kolekcia Travel fever bola venovaná dostupnej móde a Her story pozostávala z luxusných spoločenských šiat. Zuzana Haková bude nielen s týmito modelmi reprezentovať Slovensko na jeseň v New Yorku počas tradičnej Slovak Fashion Night, ktorá je sprievodnou akciou svetoznámeho New York Fashion Weeku. Teším sa spoločne s touto návrhárkou z tohto ocenenia, pretože jej modely boli nádherné. Zaujali ma klobúky v kombinácií s dlhými rukavicami ako aj nádherné siluety presýpacích hodín zvýraznené opaskami.
Ďalšou hviezdou tretieho dňa KFW 2015 bola Ida Sandor. Košická  návrhárka odprezentovala kolekciu LINA s jej typickým minimalistickým štýlom, v ktorom dominovali kožené materiály. Práve na koži vždy veľmi pekne vyniknú strihy a hlavne detaily. Tie ma na tejto kolekcií nadchli úplne najviac. Vyzdvihla by som priezory na rukávoch či voľne prišité vrecká.
Počas soboty s podtitulom Luxury fashion day sa predstavili aj poľský návrhár Michal Wójciak. Veľké klobúky a farebné modely ma potešili úplne najviac. Na móle KFW nechýbali ani vychádzajúce návrhárske talenty z Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave či ukrajinské módne návrhárky. 
Verím, že sa vám dnešné tretie zhrnutie KFW bude páčiť a že sa na tomto módnom podujatí dnes stretneme. Ak by ste boli zvedaví na ďalšie momenty alebo videá, kuknite ku mne na Facebook alebo Instagram.

FOTO: Dominik Babušík - fotograf KFW + iphonovky


 kreatívna tvorba VŠVU v Bratiaslave - huňaté papučky zaujali nejedného návštevníka tvorba ukrajinských návrhárok - Julia Gurskaja, Lidiia Yanitska, Larisa Čmelyova, najviac ma zaujali Lidiine modely - boli nádherné, ženské, elagantné ale i odvážne

 pri poľskom návrhárovi Michalovi Wójciakovi to hýrilo farbami - vysoké klobúky či potlač mapy sveta boli skvelým oživením
 backstagové prípravy pred prehliadkou Idy Sandor


prehliadka Idy Sandor - za mňa veľké wow - minimalistické a zároveň sofistikované - detaily na rukávoch či samotné vrecká sa mi veľmi páčili
  backstage po prehliadke práve modely Zuzany Hákovej zožali pravdepodobne najväčší potlesk

kolekcia Jitky Klett bola čerešničkou sobotného večera - veľmi sa mi páčili detaily v podobe pestrofarebných ponožiek, kožených materiálov a krásnych kožušiniek, najviac ma zaujali spoločenské čipkované šaty s červeným aelbo fialovým podštitím
česko - slovenská nevesta a krásny odkaz prostredníctvom šiat 

 selfie pred prehliadkou na KFW
 výstava a inštalácia Caroliny Rosenberger

 na červenom koberci s pánom riaditeľom Mariánom Biľom a redaktorom TA3 Vladom Tomekom
 ochutnávka na dnešný svadobný deň :D ale nie, Dominikova mamina pred nás postavila toto krásne zákutie
 s krásnou blodínkou Simonkou

 so štýlovou Svetlankou, ktorú som po dlhom predlhom čase stretla na KFW - mimochodom pamätáte si na toto fotenie, na ktorom sme spolupracovali?
so šikovným a talentovaným kaderníkom Lukášom Očenášom - kuknite jeho fotky z vlasovej show
najlepší, najbližší a najúžasnejší moji priatelia :)


2 komentárov:

 1. Vyzerá to krásne ! Škoda, že bývam moc ďaleko od Košíc (presne cez celú republiku :D) takže som to nemohla vidieť :/ ale aspoň takýto fotoreport :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS


  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. som rada, že sa páči článok :) keď cez celú republiku, tak veľa dobrých akcií je aj v BA ;)

   Odstrániť