KOŠICE FASHION WEEK 2015 - DAY 1

Ahojte,
Ak ma sledujete na Instagrame alebo Facebooku, určite neuniklo vašej pozornosti, že počas tohto týždňa pribudlo najviac fotiek s tématikou Košice Fashion Week. V týchto dňoch však naplno žijem s touto módnou akciou. Rozhodne viac ako počas uplynulého ročníka, pretože vtedy som nemala možnosť sledovať všetky backstagové prípravy. Je skutočne neuveriteľné, koľko námahy, času a ľudí si vyžaduje organizácia celého fashion weeku.  
Tomuto skvelému medzinárodnému podujatiu predchádzala ešte v utorok tlačová konferencia v Pop up Shope. Ak ste doteraz tento dočasný obchod nenavštívili, rozhodne odporúčam. Nájdete tam krásne modely od návrhárov, ktorí sa predstavili na KFW.
Módny týždeň odštartoval vo štvrtok s podtitulom New European Fashion. V rámci neho sa predstavili vychádzajúce návrhárske talenty z rôznych slovenských, českých a poľských škôl. Z tejto časti ma najviac zaujali kolekcie študentov z Krakowskie Szkoly Artystyczne a od domácej Strednej odbornej školy na Gemerskej ulici v Košiciach. Pri poľskej škole sa mi páčili niektoré futuristické modely a pri košickej SOŠ ma najviac okúzlili slovenské tradičné motívy na šatách. Veľmi pekná bola tiež kolekcia finalistov súťaže mladých návrhárov. Bolo zaujímavé sledovať ich rôzne pohľady na tému Nová geometria. Pre mňa boli jednoznačným favoritom modely od Nely Andrušovej. Ten s Rubikovou kockovou ako sukňou bol dokonalý. Zaujímavým spestrením bol DJ, ktorý naživo hral počas prehliadky Nová geometria.   
Čím bližšie sme sa v programe dostávali k večeru, tým bol program a jednotliví návrhári zaujímavejší. O 18.30 sa modelky predstavili v modeloch od troch rôznych ukrajinských návrhárov.  
Vrcholom celého večera a Exclusive evening cocktail with fashion. Hneď v úvode večernej časti sa najskôr predstavil špičkový ukrajinský návrhár Volodymyr Podolian. Na Ukrajine patrí k tomu najlepšiemu, čoho dôkazom boli jednotlivé modely. Veľmi sa mi páčili farebné kombinácie a strihy z kolekcie Jar/Leto 2016 s názvom Jeden svet, ktoré lichotili ženskej siluete. Počas večera sa predstavili tiež Noemi Braz z Maďarska, Golda Vynogradskaya z Ukrajiny s kolekciou Ukrainian princess a tiež Ivana Marmare zo Slovenska. Od tejto návrhárky ma zaujalo viacero kúskov, no najviac mi utkveli v pamäti šaty v ružovej farbe, ktoré boli spredu transparentné a krátke a vzadu sa niesla nádherná vlečka.
Čerešničkou na torte prvého dňa KFW bola vlasová show Lukáša Očenáša. Tá ma nadchla úplne najviac. Extravagantné vysoké účesy so Swarovského krištálikmi v kombinácií s nádhernými a honosnými róbami pôsobili s hudbou z Pirátov z Karibiku priam dokonale. Miestami som mala čo robiť, aby som sa na modelky nepozerala od úžasu s otvorenými ústami. Navyše, defilé bolo grandiózne. Skutočne, klobúk dole pred dvojnásobným majstrom sveta v účesovej tvorbe, dvojnásobným majstrom Európy a štvornásobným majstrom Slovenska. Veľmi sa teším na jeho ďalšiu výbornú show, ktorá sa uskutoční v nedeľu. Ak budete mat čas, rozhodne si ju nenechajte ujsť. Je to neopakovateľný a jedinečný zážitok.  


 FOTO: Dominik Babušík /KFW


prehliadka SOŠ na Gemerskej ulici v Košiciachselfie s pánom riaditeľom a blogerom Aďom

prehliadka Tatiany Figurovej
prehliadka Nely Andrašovej

na prvý deň KFW som zvolila sukňu od Daniely Hrabovskej, ktorú som neskôr doplnila o vrchnú časť
večerná prehliadka - Vladymyr Podolyan


vlasová show - Lukáš Očenáš
záverečné defilé

ako vzniká selfie... :)
backstage6 komentárov:

 1. Wow no na tej prehliadke to muselo vyzerať fakt super, ja som na takej ešte nebola, snáď sa mi niekedy podarí dostať sa na takú :) účesy a šaty vyzerajú dosť zaujímavo, ale aj pekne ;) Pekný príspevok, je fajn, že si to týmto príspevkom tak trochu priblížila ;)

  Dominika Makarová fashion blog

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem, Dominika, za milý komentár a verím, že niekedy sa na takejto akcií stretneme :)

   Odstrániť
 2. Tiež som tam bola, sama som blogerka, no nepáčilo sa mi to, že si tam mala najatého fotografa.. proste keď ten blog píšem, tak na ňom pracujem sama.. fotím preň, píšem preň,.. potom ľudia ani nehodnotia tvoju prácu.. tiež som si to musela sama nafotiť a nefotil to za mňa nikto iný.. keď ti niekto nafotí outfity, okej, fajn,.. ale čo sa týka FW mohla si sa postaviť dopredu a nacvakať si to sama, aj keby to nebolo dokonalé ale aspoň by to niečo bolo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj Anonymný :). Držím sa zásady, že anonymné komentáre, pod ktoré sa nikto nepodpíše, nezverejňujem, keďže si myslím, že ak si niekto stojí za svojím názorom, mal by sa regulérne podpísať, tak isto ako sa podpisujem ja pod články. Ale pri tomto komentári som chcela objasniť situáciu. Blog robíme už niekoľko rokov spoločne s mojím priateľom Dominikom, ktorý sa venuje fotografii. Nerobím ho určite sama, pretože blog beriem ako výsledok našej, nie mojej práce. Nemám ho najatého ja, ale je hlavným fotografom Košice Fashion Week. Jeho fotografie som si zobrala z fotobanky, ku ktorej majú všetci prístup na stránke kfw.sk. Taktiež si fotografie fotím a natáčam videa priamo z prvého radu (aby to nebol len jeden pohľad z miesta pre fotografov),ktoré som pridala do tohto článku, prípadne ich postujem na IG a FB. Pekný deň želám a veľa vydarených záberov z KFW :)

   Odstrániť