MIKLOSKO FASHION DESIGN A/W 2015 - 2016

Želám krásny utorkový večer,
ak ma sledujete na Facebooku alebo Instagrame, určite ste si všimli, že pred niekoľkými dňami  som sa ocitla v nádhernom prostredí ateliéru Fera Mikloška. Navštívila som ho počas uplynulého piatku z toho dôvodu, že som bola nahrávať a pripraviť rozhovor s týmto uznávaným módnym návrhárom  pre Najkrajšie modelky

Už počas rozhovoru, v ktorom Fero Mikloško rozprával o svojej najnovšej kolekcií, som sa nevedela dočkať samotnej prehliadky. Tá sa konala práve dnes a len pred niekoľkými minútami skončila. Teším sa, že vám môžem medzi prvými sprostredkovať bezprostredné dojmy z nej a z prvej rady, kde som si najlepšie vychutnala celú atmosféru. :) 

Prehliadka sa konala v priestoroch bratislavského V – klubu, ktorý perfektne dopĺňal atmosféru kolekcie jeseň – zima. Kľúčovou farbou bola čierna, ktorá sa vyskytovala na modeloch. Tie by sme mohli rozdeliť do troch častí podobne, ako bola rozdelená celá prehliadka. Najskôr sme sa mohli pokochať noblesnými dennými šatami, následne koktejlkami a na záver večernými šatami.  Jednotlivé modely mali ľahký nádych rokov sedemdesiatych a osemdesiatych.

Musím sa priznať, že lepšiu farbu ako čiernu som si na jednotlivých kúskoch ani nevedela predstaviť. Práve tento odtieň vo mne vždy evokuje eleganciu, noblesu a pri správne zvolených materiáloch aj istú dávku luxusu. A presne tieto prívlastky má aj celá kolekcia Fera Mikloška. Tento módny návrhár pracoval s čiernou farbou aj pred dvoma rokmi v kolekcií jar – leto, v ktorej dominovali little black dress. V kolekcií, ktorú samotný návrhár označil ako Opulentná zima Fera Mikloška, boli použité rôzne druhy materiálov. Na predvedených šatách sme mohli vidieť čipku, pravé ale i syntetické kožušiny, veľa zdobenia, transparentné prvky či rôzne druhy brokátov. Zaujímavé bolo spojenie čiernych materiálov s kožou, ktoré pôsobilo veľmi sofistikovane. 

Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto kolekcií, určite si prečítajte rozhovor na stránke najkrajsiemodelky.com. Zatiaľ sa pokochajte fotkami z príprav na prehliadku. O zábery sa postarala šikovná Kristiana Vavreková. Ďalšie fotografie z dnešného večera a prehliadky Fera Mikloška budem priebežne pridávať. Takže, stay tuned ;)


 FOTO: Kristiana Vavreková (prvá časť), fotky z mobilu, Jarka Črepová (druhá časť z prehliadky) 

spoločná :)  Mojich 6 najobľúbenejších lookov z aktuálnej kolekcie Fera Mikloška :))a na FB Lapkinn nájdete video z defilé prehliadky


8 komentárov:

 1. Na to, že nejsem tak úplně zastáncem černé barvy, tohle vypadá úúžasně! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. naozaj podarená kolekcia! thumb up! :)
  http://stepwithfashion.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Musím povedať, že naozaj veľmi pekná kolekcia! :)

  http://31shadesofaubergine.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 4. súhlasím, tiež nie som fanúšikom čiernej, ale v tejto kolekcií je to super a veľmi sa mi páčia kombinácie :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Nádherne...kedy bude prehliadka v KE ?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. v KE bude Ferkova prehliadka 24.11.2016 ;))

   Odstrániť
 6. Odpovede
  1. Východoslovenská galéria na Hlavnej v KE

   Odstrániť