CASTING KFW

Pozdravujem vás a želám krásny piatok.
Hoci som sa v rozhovore pre Nový čas pre ženy vyjadrila, že môj blog čítajú najmä ženy, dnešný článok si určite prezrie viac pánov. Pochádza totiž z kastingu modeliek a modelov na Košice Fashion Week, ktorý sa konal počas tohto týždňa. Mám veľkú radosť, že vám opäť môžem poodhaliť zákulisie príprav fashion weeku v Košiciach. Zároveň sa teším a je pre mňa cťou, že som mohla byť v porote, ktorej predsedal majiteľ modelingovej agentúry One Models Agency Vlad Lakatosh. Ten je skutočným profíkom v tejto oblasti. Už pri pohľade na modelku mal okamžite v očiach jej miery či ďalšie pôsobenie. Klobúk dole pred jeho profesionalitou a peknou slovenčinou, ktorou plynulo komunikoval s účastníčkami a účastníkmi kastingu. Zaujímavosťou tiež je, že jeho agentúra má modelky v 15 krajinách sveta, čo je veľmi pekné číslo. Do porotcovskej stoličky zasadol okrem Vlada tiež riaditeľ KFW Marián Biľo a programová riaditeľka KFW Slava Hriadeľová.
Žiadna prehliadka sa nezaobíde bez krásnych žien, dokonalých postáv, líčenia, vizáže a v neposlednom rade nádherného oblečenia. Pri výbere modeliek a modelov, či už do kampaní na fotenie, alebo na fashion weeky je dôležité, aby si divák všimol a zapamätal hlavne šaty. Krása modelky musí byť v tomto prípade druhoradá. Preto je na jednotlivých prehliadkach samozrejmosťou  jednotné líčenie či účesy, aby nič nepôsobilo rušivo a divák či potencionálny zákazník sa sústredili najmä na šaty. 
V prípade krásnych modeliek, ktoré prišli na tohtotýždňový kasting, je komplikované sústrediť sa pri ich kráse napríklad na plavky. Opäť sa totiž potvrdilo, že Slovensky sú najkrajšie. A v neposlednom rade žiadané nielen u nás, ale i v zahraničí. Niektoré z modeliek na kastingu KFW si dodnes pamätám vďaka ich špecifickým črtom. Myslím si, že to je veľakrát pri modelkách dôležité, aby mali na sebe zapamätateľný prvok, ktorým sa odlišujú od ostatných kolegýň, napríklad pehy, medzierka medzi zubami či výrazné obočie. Koniec - koncov súčasný modelingový svet to aj dokazuje, že do popredia idú modelky, ktoré sú niečim iné. Určite nielen tie, ktoré som si zapamätala, budete môcť vidieť počas jednotlivých dní na KFW.
Na kastingu si na svoje prišla okrem mužskej časti poroty aj naša ženská strana. Vyberali sa totiž aj modeli na predvádzanie pánskych kúskov. Tu nebol výber až tak komplikovaný, keďže pánov prišlo podstatne menej ako dám. Rovnako aj oni, podobne ako modelky museli na kasting priniesť book s fotografiami a set kartu, na ktorej bolo uvedené meno, miery, konfekčné veľkosti oblečenia a topánok a ďalšie informácie spolu s fotografiou. Podmienkou bolo tiež prísť v dvojdielnych plavkách, lodičkách a upnutom oblečením, v prípade pánov bez trička a v nohaviciach. Modelky a modeli absolvovali krátky rozhovor o tom, v ktorej agentúre pôsobia, aké sú ich skúsenosti a či predvádzali aj v zahraničí. Potom nasledovala chôdza od zrkadla smerom k nám a následne naspäť. Set kartu, ktorú účastníčky a účastníci priniesli, sme si nechali a usporiadali k vyplneným dotazníkom. Keďže výsledky sa hneď neoznamovali, dotazníky so setkartami sa potom rozdelili na kôpky podľa toho, ktoré z dám a pánov sa vybrali a následne sa budú kontaktovať.
Na kastingu som si opäť uvedomila to, aké náročné je byť modelkou. Dávať si pozor na každý centimeter na tele, vedieť správne kráčať, tváriť sa a okrem toho zvládať fotenia veľakrát v náročných podmienkach či pózach. Skutočne obdivujem tie, ktoré to v modelingovom svete dosiahli ďaleko a zostali v ňom úspešné aj po niekoľkých rokoch.
Kasting, ktorý sa uskutočnil tento týždeň, bol prvý z celej série pred KFW. Ďalšie sa uskutočnia v Poľsku a na Ukrajine.
Ktorá z modeliek a modelov vás zaujal/a najviac?

 FOTO: Dominik Babušík
2 komentárov:

 1. pri výbere modeliek na módne prehliadky by sa mal brať ohľad na to, že sú si všetky podobné a nie veľmi výrazne odlišné, pretože po skúsenostiach v škole viem, že by sa ľudia mali dívať na model, ktorý má na sebe, nie na modelku :D. v prípade módnych prehliadok sú modelky vlastne vešiakmi... je to smutné, ale je to tak :).
  inak, kde by sa dali kúpiť lístky na prehliadky či na workshopy? presne v čas konania som doma, ale na stránke (zatiaľ) nič nie je... vďak :P.

  Kejmy ♥.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Súhlasím, Kejmy, presne toto som písala v článku :). Lístky sa dajú kúpiť na ticketportal ;)

   Odstrániť