APPLE´S ROSES

Pekný a sladký utorok.
Pri predchádzajúcej súťaži som sa vás pýtala, čo by ste privítali na blogu. Poslali ste mi zaujímavé odpovede a nápady, medzi ktorými bolo aj stravovanie. Zaujímalo vás, čo jem a pijem. Tento článok pre vás pripravujem, preto si zatiaľ vychutnajte a vyskúšajte tento recept. 
Pripravovala som ho pre vás v najkrajšej zásterke Chic & Lovely, ktorú som vám predstavila už pred mesiacom na instagrame @lapkinn. Vďaka nej sa človek cíti upravene aj pri varení či pečení. Myslím, že ju ocení nielen ženské pokolenie, ale aj páni, ktorí si pri pohľade na ňu predstavia kadekoho a kadečo (zrejme sa to potvrdilo aj bezprostredne po pridaní jednej z dnešných fotiek na FB, keď tento záber ako prvé lajkovalo pánske osadenstvo :D). Ak by ste chceli, milí páni, potešiť svoju žienku, určite jej vyberte niektorú z  týchto krásnych zásteriek Chic & Lovely. ;)
Avšak, naspäť k receptu. Sladkým cukrovinkám sa snažím vyhýbať, no výnimočne si doprajem niečo fajnové. Napríklad tieto jablkové ruže. Postup je veľmi jednoduchý a výsledok a konečný vizuál mňamózny. Navyše, v recepte som pridala aj niekoľko tipov, ako zdokonaliť celý postup. Síce pri fotení tohto receptu som všetky ešte nepoužila, ale neskôr áno. Sú to skvelé vychytávky. 

 FOTO: Dominik Babušík


Na jablkové ruže si pripravte: 2 - 3 jabĺčka, 1 lístkové cesto, 1 balíček vanilkového cukru, 1 balíček škoricového cukru a formu na muffiny.


Jablká nakrájajte na čo najtenšie plátky a lístkové cesto rozrežte na štyri časti.
TIP: Jabĺčka hneď po nakrájaní môžete dať do vody zmäknúť, aby sa lepšie neskôr zatáčali.


Lístkové cesto posypte vanilkovým a škoricovým cukrom podľa chuti. Ja ho pridávam viac kvôli peknej vôni pri pečení a ešte lepšej chuti.
TIP: Lístkové cesto môžete rozrezať aj priečne na viacero menších kúskov. Ja som však zvolila rez pozdĺžne, aby boli ružičky hrubšie.


Narezané kúsky jabĺk poukladajte na pláty lístkového cesta. 
TIP: Jablkové plátky môžete poukladať aj hustejšie. Vďaka tomu budú mať ružičky hustejšie a súmernejšie lupene.


Potom preložte časť cesta a zatočte do rolky, aby vznikla hlava jablkovej ruže.
TIP: Na koniec a začiatok neukladajte jablkové plátky prípadne ich odoberte, aby sa vám ružička lepšie rolovala a "prilepila" zvonku.Ružičky poukladajte do muffinovej formy, aby sa vám v priebehu pečenia nerozložili (túto vychytávku mám od Dominika). Dajte piecť na 15 - 20 minút pri teplote 180 stupňov.
TIP: Ak chystáte tento recept pre návštevu, vytvorte ružičky z dvojnásobnej dávky.


Ružičky môžete na záver posypať práškovým cukrom.
Dobrú chuť!


4 komentárov:

 1. Pekná zásterka svedčí ti :) aj koláč vyzerá super :) ak budeš mať čas mrkni na môj Fashion blog, zaujíma ma tvôj názor či sa ti páči poprípade čo by si mi odporúčala, vopred vďaka za tvoj čas :)

  Www.dominikamakarova.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nádherne nafotené. Najprv som si myslela, že som sa ocitla u food blogerky :)
  Tú zásteru musím mať ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 3. teším sa z milých komentárov:)
  Laura, tebe ďakujem špeciálne, beriem to ako veľkú pochvalu, ak si mala pocit, že si u food blogerky ;))

  OdpovedaťOdstrániť