MQ VIENNA FASHION WEEK

Peknú nedeľu všetkým,
ďalší septembrový týždeň máme za sebou. Teším sa, že bol u mňa bohatý na zaujímavé stretnutia, akcie a hlavne cestovanie. V utorok som dostala pzovanie na MQ Vienna Fashion Week a v stredu som sa zúčastnila brífingu Košice Fashion Week. Som rada, že môžem byť súčasťou organizačného tímu a zároveň šéfovať blogovej sekcii jediného fashion weeku na Slovensku. Ale o tom v ďalšom článku.
Dnes by som sa primárne chcela venovať návšteve viedenského fashion weeku. Bolo to v poradí druhý fashion week, ktorého som sa zúčastnila. Preto som veľmi často porovnávala dva rôzne FW. Viedenský sa konal vo veľkom stane v Museumquartier, čo ma nepríjemne spočiatku prekvapilo, keďe som čakala nádherné a veľkorysé priestory múzea. Keď porovnávam nádherné a líniovo čisté priestory Kulturparku, kde sa minulý rok konal KFW, sklamanie bolo na mieste. To však rýchlo opadlo v okamihu, keď som vstúpila na uvítací červený koberec a privítalo ma niekoľko streetstylových fotografov. Jedna z nich ku mne pristúpila a opýtala sa ma, či ma môže odfotiť. Vtedy som sa na malý moment cítila, ako zahraničné blogerky, ktoré fotia rôzni fotografi tesne pred návštevou FW. Veľmi sa teším, že už aj ja mám svoje prvé streetstylové fotky z FW a to rovno z Viedne.
Po rozdaní pások, prečítaní programu a zorientovaní sa v jednotlivých priestoroch čakala mňa spoločne s Dominikom a organizátormi KFW prvá prehliadka - Alwa Petroni a Whatever Eye. Na nej dominovali klobúky a ozdoby na hlavách, takže si viete predstaviť, že som bola v siedmom nebi.
O 18. hodine sa začala azda najkontroverznejšia prehliadka celého dňa - Kauffeld & Jahn, ktorá zaujala úplne každého. Nielen strihmi, prevedením, ale i extravaganciou a modelkami. Však posúďte na fotkách sami. 
Na 19. hodinu som sa tešila úplne najviac. Na programe bola prehliadka jediného slovenského dizajnéra na VFW - Richarda Rozboru. Jeho modely sa mi vždy páčili, čo sa mi potvrdilo aj počas samotnej prehliadky. Kombinácia pletením s ľahučkými a vzdušnými materiálmi mi dodnes utkvela v pamäti. Taktiež ma zaujali nádherné kabáty, áčkové či dlhé sukne. Tá kvetinová s čipkovaným krátkym topom bola dokonalá a perfektne ma vrátila do letných dní. Ďakujem ešte raz celej rodine Rozborovcom (ktorá je veľmi milá, priateľská a funguje to u nich ako po rodinnej tak aj po profesionálnej stránke) za úžasnú prehliadku, skvelé rozhovory, sprevádzanie backstagom a milú menovku v prvej rade. 
Verím, že sa vám dnešný report z Vienna Fashion Week bude páčiť a že z nich budete cítiť tú skvelú atmosféru, ktorú sme si dokonale užili. Píšte do komentárov, čo vás z dnešných fotiek zaujalo najviac.

P.S.: Dominikova šťastná ruka úradovala a vyžrebovala víťaza Bioderma giveaway. Je ňou Frederika Juhászová. Gratulujem. Pošli mi, prosím, kontaktné údaje. :)

pred návštevou Vienna Fashion Week


 na červenom koberci s riaditeľom fashion weeku v Košiciach Mariánom Biľom

s Mariánom Biľom a Slavou Hriadeľovou z organizačného tímu KFW 
 Alwa Petroni Kauffeld & Jahnbackstagové fotky pred prehliadkou Rozbora Couture 
 prehliadka Richarda Rozboru na Vienna Fashion Week menovka v prvom rade pred prehliadkou
 s Richardom Rozborom počas rozhovoru po prehliadke

 celá rodinka Rozborovcov

 selfíčka po prehliadke


spomínané streetstylové fotky, do ktorých som sa zamilovala FOTO: Dominik Babušík

6 komentárov:

 1. Ďakujeme <3, mila Linda:) Bolo potešením Vás osobne spoznať, stretnúť sa nielen s krásnou, ale najmä s milou, veľmi príjemnou, priateľskou a fundovanou, nositeľkou titulu - najlepšia blogerka roka 2014! Veľmi si vážime, že ste osobne podporili svojou účasťou aj našu prehliadku najnovšej kolekcie pre rok 2016. Vaše postrehy, hodnotenia, komentáre a taktiež ocenenie tvorby módneho návrhára Richarda Rozboru BA(Hons) a celej naše rodiny, ktorí sme za našou rodinnou značkou ROZBORA COUTURE si veľmi považujeme. Veľa úspechov - Linda Adamčíková! Veľa šťastných dní s módou - Lapkinn!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem moc moc krásne, milí Rozborovci, dúfam, že sa čoskoro vidíme ;) želám aj vám veľa úspechov, tvorivosti a všetkého, čo si želáte, milá rodinka :)

   Odstrániť
 2. skvele fotky, snad jsi shows uzila:)

  www.bridgeofmemories.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem a áno, veľmi som si užila :)

   Odstrániť
 3. Krásne fotky ! :) Vidno, že si si to tam užila :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem, Nadush, áno, úplne dokonale som si užila :)

   Odstrániť