SVET MÓDY

Ahojte,
dnes mám pre vás po outfitovom článku so sukňou z kolekcie šikovných Košičaniek VYVA ďalší článok zo "slovenskej módnej kuchyne." Reč bude o rekordoch. Nie však teplotných (hoci aj tie v rozhorúčenej Kunsthalle padali), ale módnych. 
Na Slovensku sa totiž v spomínaných priestoroch konal prvý slovenský módny detský denný tábor, v rámci ktorého vytvorilo 22 detí za päť dní kolekciu White Swan. Decká ju za pomoci profíkov stihli navrhnúť, ušiť ale i predstaviť na módnej prehliadke. Je skvelé, že deti sa vďaka tomuto táboru dozvedeli a hlavne si vyskúšali, čo všetko sa skrýva za výrobou napríklad jedných šiat. Ak by som bola v ich veku, určite by som prehovárala svojich rodičov, aby ma na takýto tábor prihlásili. 
Ako prezrádza názov samotnej línie - White Swan, deti si zvolili za tému práve balet. Preto sa aj modely niesli v bielych farbách, nechýbala jemnosť, volány, dôraz na štíhly pás či širšie sukne. Mladí návrhári sa na tábore zoznámili nielen so šitím či navrhovaním, ale i s módnym marketingom, brand menežmentom či fotením lookbooku. 
Teším sa, že som mohla byť súčasťou tábora s názvom "Svet módy." Spoločne so stylistom Marošom Kočišíkom a dizajnérom Richardom Rozborom sme boli hosťami menšieho Fashion talku, ktorý si pod moderátorskú taktovku zobrala riaditeľka Slovak Fashion Council a členka organizačného tímu tohto tábora Danka Kleinert. Spolu s deťmi sme sa rozprávali o móde, o našej práci ale i o "fairtrade" móde. Bolo mi potešením porozprávať o blogovaní či o mojich názoroch na módu a ďakujem ešte raz za pozvanie. 
Aj keď v piatok som sa nestihla zúčastniť predstavenia kolekcie mladých návrhárov, musím aspoň takto prostredníctvom blogu, dať klobúk dole pred modelmi. Deti to spoločne s celým šikovným tímom profesionálov zvládli úžasne. Ešte raz klobúk dole nielen pred mladými návrhármi, ale aj pred Slovak Fashion Council za realizáciu skvelej myšlienky. Krásny bol nielen nápad vytvoriť takýto módny tábor, ale tiež integrácia sluchovo postihnutých detí, ktorá dokázala, že ani takýto hendikep nie je prekážkou pri práci v módnom priemysle. Myslím, že nielen deti, ktoré sa zúčastnili tohto ročníka, ale aj ja sa už teraz nevieme dočkať budúcoročného tábora s názvom Svet módy.

 FOTO: Robert Rozbora, Adam KováčNezabudnite kuknúť aj skvelé video: 
7 komentárov:

 1. wow, zúčastntniť sa takéhoto tábora, keď som bola mladšia! asi by som vtedy skákala po plafón :) modely na fotkách sú naozaj krásne!
  ľúbezná

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. tak to súúhlasím, mať o 10 rokov menej, hneď by som naň šla :D

   Odstrániť
 2. Vypadá to skvěle a moc mě taky zaujalo co máš na sobě,jsi kočka!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. aj to veru bola skvelá akcia :)
   ďakujem za milú pochvalu, podobný outfit nájdeš v tomto článku: http://www.lapkinn.com/2015/08/suga-suga.html ;)

   Odstrániť
 3. jej škoda, že takéto niečo nebolo keď som bola ja dieťaťom :D hneď by som išla na taký tábor ZuZu

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Odpovede
  1. Izabella a Zuzu - úúúplny súhlas :))

   Odstrániť