MY FAVOURITE PLACE

Peknú nedeľu, 
dnes vám píšem článok z môjho najobľúbenejšieho miesta v rámci Košíc a nášho bytíku. Je to práve náš balkón resp. lodžia, kde vznikajú tieto riadky a ktorú vám chcem dnes priblížiť nielen prostredníctvom článku, ale i fotiek.
Keď som sa presťahovala k Dominikovi do bytu, okamžite som si toto miesto obľúbila. Väčšia lodžia s modrým starším gaučom a papučami. Od začiatku sme tu spoločne s Dominikom radi sedávali, vychutnávali si atmosféru či pozorovali západ slnka na prázdnom (len s modrou pohovkou) a zároveň aj naplnenom (určite láskou) balkóne. Bolo úžasné sledovať a pozorovať v ranných hodinách atmosféru prebúdzajúceho sa sídliska a od 10. hodiny počúvať džavot detí na ihrisku, ktorý až do západu slnka dopĺňajú zvuky psíčkarov a rozhovory mamičiek. 
Až raz prišiel Dominik s myšlienkou, že by sme mohli na tomto mieste pestovať zeleninu. Dlho som neváhala a súhlasila, keďže žilinská záhradka a hlavne domáca úroda z nej mi na východe chýbala. Nakúpili sme semiačka, zeminu, prvé črepníky a začali pestovať. Postupne pribudli ďalšie a ďalšie kvetináče, neskôr dve veľké police z Ikey, svietniky a menší biely ikeácky stolík. A tak nám po pár mesiacoch vyrástli na balkóne mrkvy, jarné cibuľky, reďkovky, jahody, paradajky, bylinky, šaláty, uhorky hrášok či fazuľky. Po prvom lete sa nám tento model pestovania zapáčil a tento rok sme si ho zopakovali znova. Niet nad ten pocit odtrhnúť si doma vypestovanú paradajku a vychutnať si jej chuť, ktorá sa nedá zrovnať s tou z hypermarketu. 
V týchto dňoch sa opäť vytešujeme z balkónovej úrody a z pokoja, ktorý toto miesto vyžaruje. Vždy, keď som najviac unavená, prídem sem poliať rastliny, plevať a načerpať energiu. Okrem toho balkón nie je len miesto, kde pestujeme paradajky a oddychujeme, ale tiež sa tu venujeme ďalším činnostiam. Radi sa tu rozprávame, počúvame hudbu, opaľujeme sa, čítame knihy, časopisy, učíme sa, telefonujeme, klebetíme, upratujeme, pracujeme či papáme. Sem tam som si tu aj poplakala, spomínala na staré časy, pozorovala susedov na ďalších balkónov, spala, smiala sa a užívala voľných chvíľ. Pre všetky činnosti, ktoré tu môžeme robiť ale i pre jeho jedinečné a emotívnu atmosféru náš balkón milujem. A bude mi veľmi a veľmi chýbať, ak sa raz odsťahujeme preč. Teraz si idem odtrhnúť ďalšiu dozretú paradajku a šupnúť vám tieto riadky na blog.
Tak príjemné čítanie a dobrú noc či deň. Pokojne mi do komentárov napíšte, či sa vám náš balkón páči a ktoré je to vaše obľúbené miesto.

P.S.: Aby to dnes nebolo len o balkóne a mojich zážitkov a pocitov z neho, pripravila som si pre vás i tri moje najobľúbenejšie balkónové outfity :)

FOTO: Dominik Babušík
oblečenie (Bench), slip ony (Vans) a slúchadlá - snowbitch.sk
drevený kvetináč - darček od čitateľa Kamila (nájdete ho na FB)

6 komentárov:

 1. i love gardening too
  Kisses
  www.beingbeautifulandpretty.com
  www.indianbeautydiary.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Jééj, no s takhle velkou lodžií se dá dělat hodně kouzel a mě těší, že jste se tam rozhodli pěstovat zeleninu, to je super =). Mít takové místo, využil bych ho stejně, plus samozřejmě nějaký relaxační kout, kde se člověk může se sklenkou vína a třeba knížkou rozvalit a mít se fajn =)

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to ma teší, že zmýšľame rovnako :) Preto sa mi naša lodžia páči, že tu môžeme aj pestovať, aj oddychovať, aj popíjať poháre vína ;)

   Odstrániť
 3. Naozaj pekné miestočko :-) Ja na mojom "pidi" balkóniku mám tak akurát bylinky :-) ale zas stačí lebo cez deň tam je strašne horúco. Miška
  www.imperfect-woman.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Miška, každá zeleň doma je dobrá, obzvlášť bylinky, ktoré vedia super uľahčiť varenie :)

   Odstrániť
 4. krasne miesto a tiez oblecenie :)
  idem sa pozriet do e shopu, co dalsie pekne v nom maju - dik za tip!

  OdpovedaťOdstrániť