KIMONO

Želám horúci piatkový večer.
Keď sa zoznamujem s niekym v mojom veku, veľakrát dostávam kompliment, že Linda je pekné meno. Vždy ma to poteší. Najviac ma však vždy pobavia zoznámenia so staršími ľuďmi, ktorí okrem tejto pochvaly premýšľajú: "Linda, Linda, odkiaľ poznám to meno?Ahaaa, Linda Veszprémiová!Tá karatistka!" Na toto zistenie im vždy odpovedám: "áno, podľa nej mi dali rodičia meno." Nie je to ironická poznámka, ale je tomu skutočne tak. Mamina sa nechala inšpirovať seriálom o budapeštianskej kriminalistke, ktorá rada vrieskala, vyzúvala dreváky a na tú dobu bola Chuckom Norrisom v sukni. Pri výbere mena ju však neokúzlila ani jedna z týchto vlastností a zručnosti Lindy, ale to, ako ju pekne oslovovali - Linduška. Mamina si na tomto mene trvala, aj keď ju v pôrodnici prehovárali, že tak sa volajú len, citujem:"kozy na paši." A tak som ako hrdá Žilinčanka dostala meno po maďarskej hrdinke a tiež kôz, ktoré sa pásli neďaleko nášho domu. Toľko krátka a tŕnistá história, prečo sa volám tak, ako sa volám.
Napriek tomuto odôvodneniu sa stále smejem, že rodičia zo mňa určite chceli mať karatistku. Len im to akosi nevyšlo, pretože bojovému umeniu sa venuje môj brat. Ten okrem tejto záľuby rozbieha aj obchod s drevenými zbraňami, ktoré sú určené na bojové umenia. Určite sa k nemu kuknite, ak máte podobnú záľubu, ale pokojne k nemu zavítajte aj len tak. Určite sa poteší. Keďže Luky bol a je od začiatku blogu mojím veľkým pomocníkom, podporovateľom a tiež bol mojím fotografom, rozhodla som sa mu pri rozbehu stránky pomôcť. Vymysleli sme preto spoluprácu a fotenie na jeho stránku. 
Pri pózovaní a štylizovaní do karatistických polôh som sa veľmi bavila. Aj keď musím uznať, že s niektorými palicami bolo náročné zotrvať v jednej póze. Navyše som sa nevedela tváriť vážne, ale stále som sa mala chuť smiať. Preto berte tieto fotografie ako odľahčenie na blog. Mne vždy, keď ich vidím, vyčarujú úsmev na tvári a niekedy až smiech, preto verím, že aj vám. Koniec koncov, kimono sa na blog hodí, keďže je stále aj v tomto období IN a trendy.

Čo hovoríte na toto fotenie a fotky na odreagovanie? 

 FOTO: Dominik Babušík


kimono, nohavice, pas - od Lukyho, palice - drevenezbrane.sk

0 komentárov:

Zverejnenie komentára