KOŠICE GURMAN FEST 2015

Želám vám pekný sobotný večer,
dnes som sa rozhodla zaspomínať si na blogu na jedno výborné podujatie a prostredníctvom fotiek vám sprostredkovať atmosféru. Košice Gurman Fest je festival, na ktorý sa vždy každý rok veľmi teším. 
Pamätám si ho ešte z čias, keď sa konal v košickej Botanickej záhrade. Vtedy sme ho navštívili spolu s Doňovcami - našimi parťákmi zo Žiliny. Ihneď nás očarila priateľská až rodinná festivalová atmosféra a veľké porcie jedla za relatívne málo peňazí. Jednoducho, gastronomický raj!
Po tejto prvotnej skvelej skúsenosti som sa vždy tešila na jednotlivé ročníky. Od minulého roka sa Košice Gurman Fest premiestnil do Mestského parku, ktorý poskytuje viac priestoru pre jednotlivé stánky, keďže v Botanickej záhrade to počas niektorých chvíľ bývala poriadna plnka. S presťahovaním sa, žiaľ, akosi zmenšili i porcie jedla a zdvihla sa aj ich cena. Nič to však nezmenilo na výbornej atmosfére, ktorú sme si opäť vychutnali.
Všetky festivalové dni sme absolvovali s Doňovcami, ktorí kvôli tomuto podujatiu, kráse Košíc a hlavne kvôli nám (napísané so všetkou skromnosťou a pokorou) prišli do Košíc. Vyskúšali sme výborné burgre v Preshow steak house stánku, pivá, jedlá z Hilton stánku (ten sme navštívili po minuloročných skúsenostiach ako prvý, ale trochu nás sklamala veľkosť porcie, ktorá nás vyšla na 4 eurá) a zastavili sme sa na úžasné koláčiky a kávu v San Domenico. Pre mňa jednoznačne TOPKA počas tohto gastronomického festivaliu. Navštevujem ich aj mimo Gurman Festu a vždy som maximálne unesená a spokojná. Skvelá káva, kvalitné suroviny a milá obsluha. Mimochodom, nedávno otvorili v Košiciach aj Dobré Bistro, ktoré ste taktiež mohli navštíviť na Gurman Feste. 
Okrem jednotlivých stánkov s jedlom a pitím sme si užili aj cooking show. Po jednej z nich sme si dali selfiovku so sympaťákom Marcelom Ihnačákom. Trocha som si búchala hlavu, že som si na podpis nezobrala jeho kuchársku knihu. Ale máme aspoň vďaka Dominikovej iniciatíve fotku s ním. Akcie na pódiu v rámci Košice Gurman Fest sme si užívali zo zelenej deky. Vytvorili sme si ideálnu piknikovú atmosféru. Vlastne po všetkých dobrotách nám padlo vhod, že sa môžeme doslova vyvaliť na deku. 
Počas prvého festivalového dňa sme si okrem jedál a pitia zahrali cez telefóny hru Čo ja viem či odskočili si na Balónovú fiestu. Vychutnali sme si Nočné nafukovanie balónov. Do poslednej chvíle sme čakali, kedy vzlietnu a ony sa len nafukovali. Každopádne bol to zážitok vidieť balóny z bezprostrednej blízkosti.
Vyskúšali sme si aj skvelú atrakciu Košice Gurman Fest - vláčik pre deti. Áno, bol určený pre najmenších, ale milý pán nás napriek tomu všetkých štyroch pustil. Video z našej vlakovej akcie si môžete pozrieť na FB blogu. Jazdu sme si veľmi užili, pretože patríme k vlakovým nadšencom, hlavne náš Luky. Dokonca sme dostali aj krásne železničiarske čiapky. 
Na tomto festivale je okrem nekonečného ochutnávania a konzumovania skvelé, že jednotlivé stánky môžete ohodnotiť. Tento rok sme dokonca mohli dať hlas nielen reštaurácii daného dňa ale i predajcovi nápojov. 
V metropole východu sme okrem Gurman Festu navštívili jednu z viež Dómu sv. Alžbety, Hlavnú ulicu, skvelú zmrzku u Džaferiho, Bistro Tabačka, ktoré je jedinečné a úžasné a večer nechýbala návšteva Boba baru či akcia u nás na byte. Bodaj by takýchto víkendových akcií so skvelými ľuďmi bolo viac. Už teraz sa teším na budúci ročník Košice Gurman Festu a na skvelú ponuku jednotlivých stánkov

 FOTO: naše iphony

0 komentárov:

Zverejnenie komentára