ART FOR BETTER LIFE

Ahojte všetci,
viem, že na blogu som to spomínala už veľakrát, ale nedá mi to nespomenúť to opäť. Na blogovaní je skvelé nielen písanie, hľadanie miest na "fotošútingy", samotné fotenie, ale aj všetky rozhovory s novými ľuďmi. Tých v poslednej dobe spoznávam veľmi veľa a som za to vďačná. Od mnohých sa dokonca za ten krátky čas i mnoho naučím. 
Nedávno som mala možnosť porozprávať sa s ďalšou zaujímavou osobou - fotografom Matejom Juhárom. Jeho tvorbu som poznala už predtým vďaka Dominikovi a už vtedy sa mi neskutočne páčila. Preto som sa tešila aj na naše spoločné stretnutie, na ktorom sme prebrali rôzne témy a medzi nimi aj aktuálny Maťov projekt. Má názov Pettrophy/Art for better life a spája v ňom dve krásne oblasti - UMENIE a DOBROČINNOSŤ. Vďaka nemu si budete môcť skrášliť svoj domov a zároveň pomôcť aj ostatným. Stačí si vybrať niektorý zo skvelých a profesionálnych obrazov, na ktorom sú krásni domáci miláčikovia. Celý projekt vznikol s myšlienkou predaja umeleckých diel, ktoré pomáhajú financovať zvieratká resp. organizácie na ochranu zvierat. Navyše, kúpou každého diela budete presne vedieť, akou sumou podporujte danú organizáciu. Predajom jednotlivých obrazov sa bude prispievať 30% zo zisku z každého fotopanela. Viac o tomto projekte sa dozviete na tomto FB a tiež internetovom mieste
Veľmi fandím takýmto skvelým nápadom. Pevne verím, že sa mu v týchto komplikovaných časoch nielen pre všetkých podnikateľov, podarí preraziť. Keďže si uvedomujem silu jednotlivých súťaží, ktoré môžu výborne pomôcť mladým a talentovaným ľuďom v ich začiatkoch, rozhodla som sa Pettrophy/Art for better life podporiť v súťaži METRO DOBRÝ PODNIKATEĽ 2015. Ak sa vám tento projekt páči, budem veľmi rada, keď SEM kliknete a zahlasujete zaňho. Držím, Maťovi, palce. Dúfam, že sa mu podarí vyhrať a splniť si svoj sen podobne ako mne vďaka súťaži Bloger roka 2014.
Matej sa postaral aj o dnešné, trochu netradičné, fotografie. Som nimi očarená, pretože z nich ide atmosféra podobne ako zo samotných spomínaných zvieracích obrazov. Vďaka tomuto foteniu som spoznala ďalšiu skvelú dvojicu ľudí, ktorá sa s odhodlaním a láskou venuje svojím zvieracím miláčikov. Jeden z nich je Lejla (vidíte ju spolu so mnou na fotke) a druhý Aďo. Lejla si po prvom stretnutí získa podľa mňa srdce úplne každého. Je úžasná. Má za sebou smutnú minulosť ale taktiež množstvo úspechov.
Jej majitelia našli Lejlu v auguste 2014 na košickej Aničke. Bola vystrašená a bála sa úplne všetkého. Spočiatku si ju Miška s priateľom nechali len na určitú dobu, nakoniec sa však u nich tak udomácnila, že si už bez nej nevedeli predstaviť život. Spolu s Aďom tvoria zohranú dvojku, čo bolo vidieť aj počas fotenia. Možno ste si na fotografiách všimli jej vyholenú časť. Lejla má totiž za sebou operáciu, pri ktorej jej vytiahli brok zo vzduchovky. Ten mala v tele už dlhšie a prišla k nemu ešte pred samotným stretnutím na Aničke. Jej majitelia si toho všimli až neskôr, keď Lejla začala mať kŕče, jej telo stvrdlo a nemohla sa pohnúť. Po dlhých vyšetreniach a hľadaní príčiny, ktorá spôsobila tieto ťažkosti, prišli veterinári na to, že je to brok v tele. Preto dúfam, že Lejla bude čoskoro fit a bude sa môcť venovať tomu, čo ju najviac baví - jej majiteľom a coursingu. Na týchto pretekoch jej to ide výborne a získala už niekoľko skvelých ocenení. V Moldave nad Bodvou 4. miesto, na Majstrovstvách Slovenska 2015 v Žiline zase krásne 3. miesto a na Majstrovstváach v Českej republike opäť úžasné 2. miesto. 
Lejle, dodatočne gratulujem k tomuto oceneniu a verím, že tak ako je úspešná ona bude aj Matej v súťaži a tiež so svojím projektom Art for better life. :) 

 FOTO: Matej Juhár
Ešte k dnešnému outfitu. Zvolila som svoju obľúbenú a výraznú červenú sukňu. Doplnila som ju o jednoduché tričko z Fashion outletu Voderady, ktoré som od nich dostala ešte pred konaním súťaže Miss Slovensko. Pochádza totiž z limitovanej kolekcie Miss collection 2015. Z doplnkov som  vytiahla veľký čierny klobúk, špicaté lodičky a kabelku. Zo šperkov môžete na ruke vidieť prsteň a náramky. Niektoré z nich sú nové a pochádzajú z Lindexu. Špeciálne dávam do pozornosti zlaté čierne náušnice z dielne šikovných Košičanov KLIMI. Skvele sa kombinujú a hodia sa aj k bižutérii.

(sukňa - SHEINSIDE, tričko - Fashion outlet Voderady, náramky - Tally Weijl a Lindex, lodičky - F&F, kabelka, prsteň, klobúk - H&M, náušnice - KLIMI


6 komentárov:

 1. nádherné fotky :) tá sukňa je božská.. fotograf je veľmi šikovný a aj ten projekt znie naozaj ako dobrá myšlienka :)
  http://bonesincouture.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Suhlasim a tesim sa, ze sa fotky pacia :)

   Odstrániť
 2. Sukňa je naozaj veľmi pekná. Michaela
  www.imperfect-woman.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Odpovede
  1. jééj, Sydney, ďakujem veľmi pekne :)

   Odstrániť