DÁMSKA JAZDA GOOGLE

Ahojte,
dnes mám pre vás článok z kategórie eventy/udalosti. Okrem tohto mám v zálohe ešte jeden - tentokrát z prehliadky F&F v Prahe. Preto sa máte na čo tešiť.
O Google evente som vás informovala pravidelne na instagrame a FB Lapkinn. Taktiež ste si prvé teasre mohli prečítať v tomto článku. Akcia sa konala presne v ten istý deň, ako sme fotili so šikovnou Maťkou. Preto pred akciou som si užila menšie stresy. Z príprav Google eventu som utekala fotiť a odtiaľ zase naspäť na prednášku. Ešte šťastie, že sme mali k dispozícii taxíky, pretože sme sa raz dva vedeli dopraviť a ešte si aj vychutnať kávu s Maťkou. 
Celé podujatie, ktoré organizovali šikovní ľudia z Google a Graylingu, bolo hlavne o fotení a fotografii. Na DÁMSKU JAZDU GOOGLU boli pozvané najmä novinárky, hoci spoločnosť nám robili aj páni. V rámci akcie bola predstavená aplikácia Fotografie. Tú nájdete nielen v rámci Gmailu v štvorčekoch vpravo hore, ale taktiež v rámci smartfónov s operačným systémom Android. Je to veľmi šikovná pomôcka, ktorú môžete využívať v telefónoch či dokonca aj na blogu v službe Blogger (napr. automatické vylepšenie fotografie, gifká a podobne). Počas tohto popoludnia rozprávali o fotografii a fotení ľudia priamo z Googlu ale i profesionálny fotograf. Bolo pre mňa veľkou cťou, že som spoločne s nimi mohla vystúpiť aj ja s krátkou prednáškou a tipmi na dobrú blogovú fotku alebo selfie. Samozrejme, aby tento deň nebol len o teoretických radách a informáciách, všetci sme dostali na testovanie nové Nexusy 6. My sme ho s Dominikom "vyfasovali" už týždeň predtým. Napriek tomu, že sme nadšencami jabĺčok, na tento telefón sme si veľmi rýchlo zvykli. Je síce veľký, ale fotí parádne, čo môžete vidieť na týchto fotografiách. 
Dámska jazda bola nielen o fotení. Prítomné dámy si určite prišli na svoje, keď sa mohli nechať skrášliť pod vedením šikovných make up artistiek, stylistiek či kaderníčok. Popritom mohli ochutnávať drinky pri bare. Mimochodom, barman, ktorého vidíte na fotke, predviedol neskutočne dobrú barmanskú show. Jeden z nápojov sa dokonca volal veľmi pekne tématicky - Android. Okrem výborných miešaných drinkov bolo pripravené aj občerstvenie. Výborne sme si nielen s Dominikom pochutnali.
Priebeh Dámskej jazdy, ktorá sa konala vo Vienna gate v Bratislave, sme mohli zaznamenávať na naše smartfóny Nexusy, preto si môžete vychutnať túto bohatú fotogalériu. Ďakujem ešte raz za pozvanie, skvelú akciu, spoločnosť, ale i fotky. Bolo mi potešením, krásne dámy a šarmantní páni. :)

 FOTO: viacerí zúčastnení fotili na Nexusy

 Dominik sa naučil robiť fotografie v štýle "fromwhereistand". Táto sa mu skutočne podarila rovno z 21. poschodia.
  Výhľad, ktorý nás počas celého dňa sprevádzal.
  Všade boli samé dobroty. Pochutnával si nielen môj najdrahší Dominik. 

 Počas dňa som absolvovala aj krátky rozhovor do Pravdy na tému: ako si spraviť dobrú selfie.

Ukážka výbornej barmanskej show Na túto fotku som veľmi pyšná. Fotila som ju vďaka šikovnej pomôcke zaostrenia, ktorú má spomínaný Nexus. Teraz sa ho akosi neviem vzdať. Najradšej by som si ho nechala. :D


Fotili všetci všetko, pretože sme mali skvelú motiváciu. Najlepšia fotka mohla získať spomínaný Nexus 6.

K telefónom sme dostali aj selfie tyčku, s ktorou sme mali s Dominikom skúsenosť už pred Google eventom. Môj drahý ju totiž dostal pod vianočný stromček. Napríklad aj táto fotka vznikla vďaka nej. 

Takto vyzerá víťazná fotografia z celého dňa. Vyberala som ju spoločne s fotografom Marekom. Chceli sme nájsť takú, na ktorej sú účastníci Dámskej jazdy a ide z nej dobrá nálada. Myslím, že sa nám to podarilo rovnako ako dámam táto fotka, čo poviete?

4 komentárov:

 1. Škoda, že Google stále neopravil chybu v Bloggeru, kdy pokud člověk nahrává na blog fotku ve formátu JPG, tak mnohdy ji Blogger pěkně zbabrá (hlavně teplotu barev a saturaci..)..ale co, naučili jsme se nahrávat v PNG =)
  Akcička vypadá skvěle..ani nevím, jestli něco podobného dělávají i v Česku =)

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. S tym suhlasim, ale myslim, ze vacsina blogerov uz vie, ako tomu zabranit, pripadne ako ty pises, nahravat v PNG. Neviem, ci v Cesku sa nieco taketo konalo. Kazdopadne s viacerymi milymi ludmi z Ceska ci uz z Googlu alebo prednasajucich, som sa stretla prave na tejto akcii

   Odstrániť