TROUSERS OR SKIRT?

Želám vám pekný večer.
Pred niekoľkými dňami som čítala jeden veľmi vydarený text, v ktorom bolo uvedených 7 dôvodov, prečo by ženy mali nosiť šaty a sukne. Autor to napísal skutočne výstižne a takmer v každom bode som s ním súhlasila. Najviac ma zaujal bod číslo 3 s názvom "psychológia". Bolo v ňom uvedené, že keď máme, my ženy, na sebe sukne, dávame si väčší pozor na naše správanie. Citujem slová autora: "Keď začínate chodiť iba v sukniach či šatách (reč je o dĺžke od kolien nižšie), nemôžete sa správať ako krava. Nemôžete už ani nosiť ťažké veci, stále sa niekam hnať, stávate sa pokojnejšou, plynulejšou, vaše vyjadrovanie sa zjemní. Vonkajšia zmena vás donúti zmeniť sa aj vnútorne." (celý text si môžete prečítať TU). 
Po dočítaní týchto slov som sa zamyslela nad svojím správaním, keď mám na sebe nohavice a naopak sukňu či šaty. Prišla som hneď na niekoľko odlišností pri nosení týchto dvoch kúskov. Jednou z nich je moja chôdza, ktorá je výrazne pomalšia. Potom držanie tela - som rozhodne menej zhrbená. A nakoniec viac sebadôvery a sebavedomia, ktoré mi dokáže dodať sukňa či šaty. Možno aj z tohto dôvodu nosím oveľa radšej šaty či sukne. Som presvedčená o tom, že nie som jediná, kto sa cíti lepšie v tomto druhu oblečenia.  
Ak však nenosíte sukne či šaty s odôvodnením, že nesedia vašej postave, mýlite sa. Stačí nájsť správny strih a neprehnať to s riasením prípadne ho zvoliť na vhodných partiách. Ženy s chlapčenskou postavou si môžu dovoliť nariasené šaty či sukne hlavne v bokoch a naopak dámy, ktoré chcú zamaskovať širšie partie, by mali staviť na kruhové strihy.
Musím sa priznať, že v týchto šatách som sa cítila pri fotení pre Stilago úplne dokonale. Páčila sa mi ich farba a strih a opasok, ktorý pekne zdôraznil siluetu. Viem si ho predstaviť v kombinácií s viacerými kúskami z môjho šatníka. Krásne šaty a sukne mali aj moje blogerské kolegyne. Pozrieť si ich môžete TU na blogu Stilaga alebo nižšie v tomto článku. Vznikli pri fotení jarného editoriálu. V porovnaní s prvou várkou fotiek pre Stilago, ktorá bola ležerná, je táto omnoho elegantnejšia. Ďakujem ešte raz za túto skvelú spoluprácu. Čoskoro pribudne aj tretia séria fotiek. Môžete tipovať, v akom duchu sa bude niesť tentokrát.

Čo hovoríte na dnešné fotky? Ako je to u vás, milé dámy? Dávate prednosť sukniam/šatám alebo nohaviciam?       


 FOTO: Dominik Babušíkvšetky kúsky - Stilago

4 komentárov:

 1. Máš krásny outfit na sebe :) takáto jemnunká ružová ti ozaj pristane :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. u mňa vyhrávajú sukne, hlavne kvôli práci, ale rada nosím aj nohavice, teším sa na tretiu sériu, podľa mňa bude športová :)) veľmi sa mi páči tvoj outfit aj líčenie

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tie šaty sú nádherné a veľmi ti pristanú :)

  LadyinBlack

  OdpovedaťOdstrániť
 4. ďakujem vám všetkým za milé slová ;)

  OdpovedaťOdstrániť