KERE

Pozdravujem vás aj v stredu večer.
Počas prípravy tohto článku som si zaspomínala na minuloročnú Módnu kaviareň, ktorá sa konala v jednom z košických Výmenníkov. Vtedy som mala tú česť hovoriť o blogovaní a móde. Od publika som vtedy dostala otázku - Aký je môj vzťah ku slovenským módnym návrhárom a tvorcom? Odpovedala som, že pozitívny a v tomto duchu sa niesla celá moja odpoveď. Spomenula som, že budem veľmi rada, keď sa mi raz podarí spolupracovať s niekym talentovaným z módneho slovenského priemyslu. Preto ma veľmi potešilo, keď sa Dominikovi ozvali chalani z KERE na spoluprácu.
Tvorbu KOŠICE REPRESENT (skrátene KERE) som vnímala už predtým. Boli pre mňa zosobnením štýlovej módy z ulice, ktorou sa neboja prezentovať metropolu východného Slovenska. Keď si detailnejšie prezriete ich modely, vždy na nich nájdete niečo, čo sa neodmysliteľne spája s Košicami - či už košický erb alebo Dóm svätej Alžbety. Na kúskoch KERE si veľmi vážim nielen tento prvok lokálpatriotizmu, ale aj kvalitu jednotlivých modelov či exkluzivitu. Prémiové kolekcie KERE vychádzajú len v počte od 20 kusov v sérií, takže sa nemusíte báť, že vašu mikinu budú mať všetci v meste. Navyše materiál a potlač sú maximálne kvalitné. Každý jeden kúsok vznikol od návrhu cez ušitie až po vyšitie výhradne na východnom Slovensku, čo si treba ceniť v dnešnej dobe expandujúcej nekvalitnej tvorby z Ázie.
Som presvedčená, že dnešným vytvoreným lookom z KERE prekvapím väčšinu mojich známych a vás čitateľov. V posledných mesiacoch ste totiž boli u mňa zvyknutí na skôr elegantnejší štýl, ktorý je mne veľmi blízky. Avšak lodičky a topánky na vysokom podpätku sa nedajú nosiť každý deň. Občas si preto potrebujem obliecť mikinu, dať si na hlavu šiltovku či obuť tenisky, ktorými vždy zaručene prekvapím/poteším svoju chrbticu. Keď som kombinovala jednotlivé KERE kúsky, chcela som vo výslednom outfite zachovať jeden ženský prvok. Rozhodla som sa pre sivú sukňu, ku ktorej som doladila mikinu a šiltovku s logom KE, tričko s nápisom KOŠICE REPRESENT a biele tenisky. Uvedomujem si, že nie každému môže byť takáto kombinácia po chuti. Na druhej strane verím, že niekoho tento výsledný look inšpiruje. Ak vás tieto kúsky zaujali a chcete vidieť viac z tvorby týchto šikovných mladíkov, kliknite na ich web prípadne FB. Rozhodne to stojí za to. Majú úžasné nielen pánske a dámske modely, ale aj skvelé fotky z typických košických zákutí. 

FOTO: Dominik Babušík

  

mikina, tričko, šiltovka – KERE, sukňa – ORSAY a tenisky - ASOS

9 komentárov:

 1. really like the sporty chic outfit
  Keep in touch
  www.beingbeautifulandpretty.com
  www.indianbeautydiary.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Takový sporty outfit..nevím proč mi to připomnělo roztleskávačky na nějaké americké střední ^_^, je super to vidět i v kulisách slovenského města =)

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Na tieto fotky som bola veľmi zvedavá. Skvelá práca :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Musím se přiklonit k Michaelovi, taky to na mě zapůsobilo "roztleskávačsky" :-). Ale vypadá to super!
  Zvu Tě na SOUTĚŽ , ve které můžeš vyhrát den se značkou Yves Rocher, se mnou, dalšími bloggerkami a především se zúčastnit projektu, díky němuž můžeš ukázat svou lásku k přírodě :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To bol aj pôvodný zámer - trocha dievčenskosti/ženskosti v štýle roztlieskavačky :)
   ďakujem za komentár, postrehy a pozvánku na súťaž, idem kuknúť ;)

   Odstrániť
 5. Dear, great combination! :) I love it look! <3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Madame lipstick, my dear, thank you so much <3

   Odstrániť
 6. Z Kere mám jednu mikinu a tuším ju začnem nosiť k sukni ;) tlieskam super kombinácii, ktorú si vymyslela, veľmi sa mi to páči :-)

  OdpovedaťOdstrániť