WE WILL NOT SWALLOW THIS BITTER FRUIT

Krásny večer.
Dnes som nemusela vymýšľať ani nadpis článku a dokonca ho ani hľadať v pesničkách. Stačilo mi vytiahnuť jednu vetu z textu, nad ktorým sa s Dominikom trápime už niekoľký týždeň. Je to preklad odborného článku z angličtiny, ktorý musíme urobiť do školy. Nie že by mi robil tento jazyk problém, ale pravdupovediac, moja anglická slovná zásoba je v poslednej dobe bohatšia viac o výrazy z módy ako z medzinárodných vzťahov. Inak je to zaujímavý článok (a to myslím bez irónie), až na niektoré súvetia a slová. 
Zároveň toto priznanie berte ako ospravedlnenie za menšiu odmlku, ktorá bola spôsobená práve prekladaním a skúškovým obdobím. Našťastie, máme s Dominikom v zálohe ešte veľmi veľa fotiek, ktoré by sa dali pomenovať jednoducho - plesové inšpirácie. Táto prvá je klasická čierna. Síce nezvyknem chodiť počas bežných dní v tejto farbe, no na plesy si ju obliekam najradšej. Pôsobí na mňa veľmi elegantne. Kombinácia z týchto fotiek pozostáva z dlhej sukne a krátkych šiat. Dlhú sukňu mi ušila táto najšikovnejšia krajčírka široko ďaleko. Postarala sa aj o moju kratšiu verziu na promócie, ktorú ste mohli vidieť TU. Táto dlhá sa dá nosiť na viacero spôsobov. Pani krajčírka k nej spravila aj dlhú tylovú sukňu, ktorá vyzerá veľmi honosne. Avšak spolu s vrchnou čipkovanou časťou by pôsobila v tomto prípade veľmi prekombinovane. Preto som pridala len tenký zlatý opasok a červený rúž. Spomínaný vrchný diel, ktorý je zároveň krátkymi šatami, vám ukážem v ďalšom článku. :) 
Mimochodom, takto podobne upravená som bola spoločne s Dominikom na politologickom plese. Bolo perfektne. Super sme sa zabavili a vytancovali. Čardášovali sme tak zapálene až som stratila lodičku, ktorú som neskôr našla. Dokonca sme vyhrali balíček od Beponu, takže maximálna spokojnosť. Čo hovoríte na túto kombináciu? Chystáte sa tento rok na ples? Ak áno, čo si plánujete obliecť?

P.S.: Ďakujem ešte raz veľmi veľmi pekne za ušitie sukne a tiež Múzeu Vojtecha Löfflera za prepožičanie priestorov. Myslím, že v Košiciach sme objavili ďalšie fotogenické priestory, čo poviete? :)

FOTO: Dominik Babušíksukňa - šikovná krajčírka, vrchná časť, opasok - BBY, lodičky - F&F11 komentárov:

 1. wau, sukňa je krajčírsky skvost! priestory sú úžasné. ani som nevedela, že máme v KE takéto krásne múzeum. teším sa na ďalší post :-))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ako vzdy super clanok a fotky, inak vela stastia pri skuskach, mozem sa opytat co studujes?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem krásne, študujem politológiu ;)

   Odstrániť
 3. ďakujem vám všetkým, aj za vojvodkyňu :D teším sa z vašich komentárov :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Úžasné fotky. :) A tá sukňa je nádherná! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Veľmi pekne vyzeráš :) Páčia sa mi aj fotky!

  OdpovedaťOdstrániť