PRÁZDNY OBCHOD

Krásnu nedeľu!
Teším sa, že v Košiciach to v poslednej dobe žije módou v každom smere. Mali sme tu akcie vo Fashion café, prehliadku Mango či prvý slovenský fashion week v Košiciach. Tento týždeň sa konalo ďalšie zaujímavé podujatie. Otvorenie takzvaného Obchodu naopak v spolupráci s Auparkom Košice a Karpatskou nadáciou prilákalo vo štvrtok 6. novembra mnohých Košičanov.
Pozvánka do Prázdneho obchodu, ktorá mi prišla do mailu, ma veľmi zaujala. Potešilo ma, že myšlienka, ktorá sa osvedčila v Miláne, Berlíne či Buenos Aires sa presunula aj k nám na Slovensko. Podstatou tohto projektu je, že ľudia do preskleného butiku nosia oblečenie, ktoré už nenosia. Ide vlastne o prvý obchod, ktorý nepredáva šatstvo vám, ale do ktorého ho naopak musíte priniesť vy, aby sa naplnil. Následne potom ho pracovníci perfektne nastajlujú a vyzerá to, ako v skutočnom butiku. Až by ste si miestami niektoré veci kúpili.:) V noci sa obchod vyprázdni a uvoľní sa tak priestor pre ďalšie šatstvo na nasledujúci deň. Vyzbierané oblečenie následne putuje do občianskych združení na východnom Slovensku. 
Vo štvrtok sa slávnostného otvorenia zúčastnili aj mnohé známe osobnosti, medzi nimi Filip Hrivňák,  Andrea Tatarková, Dáška Kostovčík či Igor Timko. Ten sa najviac páčil veľmi sympatickej a milej Beke z z blogu Style of Becca, s ktorou sme sa s Dominikom zoznámili. Mimochodom bolo úžasné sledovať, ako sa Prázdny obchod zapĺňal oblečením, ktoré návštevníci priniesli. Atmosféra bola skvelá. Som rada, že som tu stretla bývalého kolegu z Kissu Johnyho, mnohých košických fotografov, s ktorými je vždy zábava, ale aj organizátorov tohto podujatia.
Preto, ak máte doma kúsky, ktoré nenosíte, prineste ich do Prázdneho obchodu v košickom Auparku. Máte možnosť až do 14. novembra 2014 od 10. do 19. hodiny. Som zvedavá, koľko oblečenia prinesú Košičania. V Brazílií vyzbierali 3,2 ton šatstva a pomohli tisíckam ľudí. Motivácia je veľká, tak nezabudnite podporiť túto dobrú vec.

FOTO: Dominik Babušík 2 komentárov: