MANGO FASHION SHOW KOŠICE 2014 (part I.)

Na FB som ešte 11. októbra pridala video zo záverečného defilé Mango fashion show v Košiciach. Bola to menšia ochutnávka a teaser pred dvoma sériami fotiek a článkov práve z tejto akcie. V dvoch postoch, na ktoré sa môžete tešiť postupne, som sa vám snažila priniesť čo najviac zaujímavých fotiek kúskov, rozhovorov, ale aj niečo z histórie a predstavenia jednotlivých kolekcií, ktoré sme mali možnosť vidieť. Podobne budú spracované aj módne prehliadky z Košice fashion week, ktorý sa tento týždeň začína. Teším sa, že fotky z minuloročnej prehliadky sú doteraz prezerané a sledované a verím, že aj tohtoročné budú mať minimálne takýto úspech. :)  
Španielska módna značka Mango vznikla ešte v 80. rokoch Isakom a Nahmanom Andicom. Názov dostala podľa ovocia, ktoré páni ochutnali na Filipínach a veľmi im zachutilo. Vďaka týmto pánom sa v každom ročnom období môžeme tešiť na trendy a mnohokrát nadčasové kolekcie, ktoré boli predvedené aj 11. októbra v košickom Hiltone. Prehliadka Mango fashion show bola rozdelená do troch častí. Prvá z nich by sa dala charakterizovať ako mix štýlov a vzorov. Modelky sa predviedli v army lookoch, ale aj v kúskoch so zvieracou potlačou. Na provizórnom móle sa objavili nielen leopardie škvrny, ale aj zvýšený pás na nohaviciach či oversized modely. Z farieb dominovala čierna, biela, sivá, antracitová v kombinácií s červenou. Druhá sekcia bola najmilšia. Ako som sledovala okolie, väčšine vyčarila aj úsmev na tvári. Po móle totiž kráčali modelky ruka v ruke s detskými modelkami a modelmi. Klobúk dole hlavne pred ich odvahou. Táto časť s názvom "Mini me" sa mi páčila hlavne kvôli tomu, že vzory sa opakovali nielen na dospelých, ale aj detských modeloch prípadne boli totožné. Bolo krásne sledovať dva rovnaké svetríky v dvoch rôznych veľkostiach. Posledná časť mi učarovala najviac. Modelky sa predviedli v pelerínach, plášťoch či kabátoch, ktoré boli previazané opaskami. Nechýbali ani moje obľúbené pokrývky hlavy či ťavia farba. Oproti minulému roku pribudli aj pánske modely. Líniu pre opačné pohlavie sledujem v Mangu už dlho, hlavne na internetových stránkach tejto predajne. Pánske modely sa mi páčili aj na prehliadke. Niektoré z nich by som pokojne teleportovala do svojho, ale hlavne do priateľovho šatníka. Pánska línia bude čoskoro dostupná aj na Slovensku, konkrétne v bratislavskom nákupnom centre Bory Mall. Viac fotiek pribudne už čoskoro v druhom článku. Zatiaľ si vychutnajte prvú časť. :)

FOTO z minulého roka si v dvoch sériách môžete pozrieť TU a TU.
záverečné defilé a červená farba v popredí, ktorú som si počas jesene veľmi obľúbila


na Mango fashion show nechýbali ani moje obľúbené klobúky, v tejto kombinácií sa mi páčil najviac

pred začiatkom Mango prehliadky

pončá, dlhé svetre a peleríny mi učarovali počas prehliadky najviac

ďalší vydarený klobúk :)

musím vyzdvihnúť účesy, ktoré mali modelky na prehliadke, podobný štýl účesov zvyknem nosievať buď so zapletenou jednou stranou do drdolu alebo rozpustené a cítim sa v ňom veľmi dobre

zlatý chlapec v úlohe modela vyčaril úsmev na tvári viacerým hosťom

najkrajšia pelerína

Majka Zelinová vo vydarenom outfite

záverečné rozhovory pre FASHION TV

FOTO: Dominik Babušík


2 komentárov:

  1. beautiful collection
    Keep in touch
    www.beingbeautifulandpretty.com
    www.indianbeautydiary.com

    OdpovedaťOdstrániť