KOŠICE FASHION WEEK (part II.)

V minulom poste ste si mohli prečítať, ako to vyzeralo na Košice Fashion Week počas štvrtka a piatka. Aj počas víkendu sa bolo na čo pozerať. V sobotu pokračovali módne prehliadky v Kulturparku podobne ako počas predchádzajúcich dní. V nedeľu sme sa presunuli do Kunsthalle. Výber týchto dvoch košických lokalít na prvý fashion week na Slovensku bol tou najsprávnejšou voľbou. Farebne čisté a priestranné priestory výborne dotvorili modely od rôznych návrhárov. Ani v sobotu nechýbal večerný fashion cocktail a po ňom nasledovala módna show Beáty Rajskej. Jej sobotná kolekcia sa mi páčila zo všetkých prehliadok najviac. Dominovali modely so zdôrazneným štíhlym pásom a siluetou presýpacích hodín. Okúzlujúce boli aj sukne a šaty s vreckami, ktoré vyzerali veľmi pohodlne. Nechýbali ani áčkové strihy kabátov rôznych dĺžiek. 
V nedeľu prezentovala Beáta Rajská ďalšie modely na Closing Exclusive Evening Fashion Show, ktorá sa konala v priestoroch Kunsthalle. Tentokrát sa jej línia niesla vo farbách bielej, zlatej či marhuľovej. Ani pri tejto prehliadke nechýbali áčkové strihy sukní či šiat. Najviac ma oslovil model marhuľových šiat s vreckami. Na najbližší ples by som si ich hneď vzala. Okrem Beáty Rajskej sa v ten večer predstavila aj Jitka Klett so svojimi modelmi, z ktorých mnohé sme mali možnosť vidieť už vo štvrtok. Avšak v inštalácií francúzskej umelkyne Elise Morin vynikli ešte viac. Mimochodom, jej dielo Waste Landscape alebo Krajina odpadu je najväčším a najrozsiahlejším výtvorom, aký sme mali možnosť vidieť v Košiciach. Vytvorené je zo 60 tisíc CDčiek. 
Teším sa, že prvý fashion week na Slovensku sa uskutočnil v Košiciach. Rozhodne by bola škoda nevyužiť priestory, ktoré sa nachádzajú v metropole východu, práve na takéto podujatia. Som rada, že som na podujatí mohla spoznať nových ľudí a nazbierať nové kontakty. Bolo veľmi milé rozprávať sa o móde a o blogoch napríklad aj s generálnym riaditeľom KFW Mariánom Biľom. Už teraz sa teším na druhý ročník, ktorý rozhodne priláka ďalších módnych návrhárov či nadšencov módy. 

FOTO: Dominik Babušík, Unique Fashion2 komentárov:

 1. vypada to moc dobre a ta instalace pro show je skvela!!

  PS: Zvu te na svoi giveaway na mem blogu, budu rada kdyz se pripojis:)
  http://bridgeofmemories.blogspot.co.uk/2014/10/giveaway-design-your-own-cases-and.html#comment-form

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. bolo to skvelé, skutočne klobúk dole pred organizátormi :)

   Odstrániť