KOŠICE FASHION WEEK (part I.)


Počas štvrtkového dňa nás vietor zavial (a to doslova) na Košice Fashion Week. Išlo o prvý FW na Slovensku, ktorý predčil nielen moje očakávania. Na toto podujatie som sa už veľmi dlho tešila. Preto som bola nesmierne rada, že sa nám na blog podarilo získať akreditáciu. Keďže štvrtok na obed som ešte len cestovala na východ, stihla som až večernú módnu prehliadku Jitky Klett. Jej tvorbu nájdete nielen v Prahe, ale aj v Košiciach, kde sa nachádza jeden z jej salónov. Svoje kolekcie prezentovala i v rámci svetových mól v New Yorku, Dubaji či Bejrúte a 23. októbra v Košiciach. Z celej prehliadky ma najviac zaujal dominantný a spoločný prvok väčšiny modelov - biely klobúk. Keďže jeden som mala v ten večer na sebe, najradšej by som z akcie odišla aj s týmto druhým. Taktiež sa mi veľmi páčili špicaté topánky, ktoré mali na nohe niektoré modelky a večerné modely. Z nich bol pre mňa najzaujímavejším biely look, hlavne výrazný doplnok v dekolte a šaty v telovej farbe s čiernou výraznou ozdobou na hlave.
V piatok sme sa boli pozrieť na dvoch prehliadkach. O 17. hodine dostali priestor naši východní susedia z Ukrajiny, konkrétne módna návrharka Pikul Alona. V jej kolekciách dominovali pleteniny, dôraz na pás, baretky a iné pokrývky hlavy. Svetre boli doplnené o plisované či obtiahnuté sukne, ale i legíny. Samotná Alona bola veľmi milá a usmievavá. Chvíľu som sa s ňou rozprávala a počas celého rozhovoru mala úsmev na tvári a iskry v očiach, hlavne keď hovorila o móde a jej začiatkoch. Po nej nasledoval módny dom RITO taktiež z Kyjeva v zastúpení s Olgou Jermolajevou a Valentynou Orel. Z ich modelov dýchala východná kultúra. Oceňujem spojenie moderného s tradičnými prvkami. Obzvlášť po tom, čo sme cez leto vymýšľali podobné modely na výstavu Tradícia v uliciach (viac foto z nej TU a TU). V kolekcii módneho domu RITO prevažovali tmavšie odtiene od čiernej po bledšie sivé doplnené o výraznú červenú. Zaujímavé boli aj ornamenty na čiernom outfite s červenými makovicami na hlave a opasku. Makovicový vzor sa objavil aj na ďalších modeloch napríklad saku. Módna show ukrajinských návrhárok bola charakteristická dvoma vrkôčikmi a tradičnou ukrajinskou hudbou. Po Evening Fashion Cocktaili nasledovala módna prehliadka Idy Sandor. Jej línia zahŕňala nielen elegantné, ale i extravagantné kúsky. Pri nadčasových a originálnych modeloch dominovala čierna, tyrkysová farba, ale aj zemité odtiene. Najviac ma zaujali hnedé šaty doplnené o dlhé náušnice, ale i sivé voľné šaty s nohavicami. Modelky v kúskoch od Idy Sandor mali na hlavách vytvorený tzv. wet look, ktorý obľubujem aj ja. Dokonca som ho raz mala aj počas Košice Fashion Week. Ale o tom viac v ďalšom článku, ktorý pribudne v priebehu budúceho týždňa.
Tieto opísané prvé dva dni na KFW boli skvelé. Pri niektorých spojeniach módnych kúskoch na modelkách a hudby som mala až zimomriavky. Napríklad pri skladbe, ktorú nájdete na konci článku, počas prehliadky Jitky Klett. Oceňujem výbornú organizáciu, ktorá veľakrát na módnych podujatiach absentuje. Teším sa už teraz na budúci ročník a vy sa môžete tešiť na pokračovanie súhrnu z Košice Fashion Week počas tohto týždňa.

FOTO: Dominik Babušík, Unique Fashion

úvodnú tlačovku som síce nestihla, za to Dominik áno a nafotil pre vás tieto momenty zo slávnostného zahájenia

z úvodnej tlačovej konferencie, na ktorej sme dostali press pasy

slávnostné prestrihávanie


štvrtkový Evening Fashion Cocktail

výstava Touch of Fashion od českého fotografa Marka Musila, ktorý nafotil fotografie v zákulisí Unique Fashion Weeku

selfie s ťažkým foťákom a press pasmi
spoločný menovateľ pri prvej časti kolekcie Jitky Klett - biely klobúk

tieto večerné šaty ma zaujali najviac, veľmi sa mi páčil čierny doplnok vo vlasoch a biely prvok na dekolte modelky
najkrajšia čierna ozdoba
krásna a šarmantná Jitka Klett po jej módnej prehliadke
pri fotostene s Dominikom

druhý deň KFW


pleteniny, svetríky so zdôrazneným pásom - aj taká bola prehliadka módnej návrhárky Pikul Alona

dva copíky a čiapky na hlavách nesmeli chýbaťrozhovor po prehliadke s módnou návrhárkou z Ukrajiny Alonou Pikultradičné motívy na outfitoch modeliek
večerná módna show Idy Sandor

najkrajšie topánky celej prehliadky, podobné mám doma a sú neskutočne pohodlné

najkrajší model Idy 

Ida Sandor a jej elegantné, ale i extravagantné kúsky doplnené "wet" lookom
0 komentárov:

Zverejnenie komentára