BIO

Už niekoľko rokov prevláda v našej rodine trend zdravého stravovania. Prišla s ním mamina a bez donútenia sme sa k nej všetci pridali. Pamätám si, ako si raz na obed pripravila sójové mäso a celozrnnú knedľu a nám uvarila klasické mäso s ešte klasickejšou knedľou. Všetci sme jej veľmi závideli a chceli sme jej to zjesť, lebo to vyzeralo a voňalo fantasticky(samozrejme aj chutilo). Dnes v našej kuchyni dostávajú prednosť bio potraviny. Toto je len menšia ukážka z našej chladničky a poličiek. Som rada, že zdravému stravovaniu som zostala verná aj na intráku. Aj keď ruku na srdce, občas zhreším aj ja.:) Veľká škoda, že u nás sú bio produkty také drahé. Napríklad v Rakúsku kúpite sójové mlieko za polovičnú cenu ako na Slovensku, preto tam zdravé potraviny nakupujeme čoraz častejšie. Viem, že v dnešnej dobe si človek nemôže byť istý ani „zdravou" potravinovou, či bola skutočne vyrobená a vypestovaná podľa všetkých pravidiel...Ja jej však zostávam verná, lebo sa za tie roky vďaka nej cítim omnoho lepšie.

paradajkový pretlak(DMka), sójová smotana(DM), kakao(DM), sójový drink(DM), vanilka(bio potraviny v žilinskom Auparku), bio múka(DM), agar agar(na zahustenie - Aupark), dyňový bio olej(Aupark), perníkové korenie(Aupark), saturejka(Aupark), doma vyrobené najlepšie jogurty(domáci jogurtovač), Provamel malinový jogurt(Aupark), parmezán(Tesco), bio prášok do pečiva(DM), údené a biele tofu(TESCO), bio špagety(DMka), sojakrém(Tesco, geniáálny!!)
Ak sa vám tento post a môj blog páči, nezabudnite ma sledovať na BLOGLOVINe a FACEBOOKu. 
If you like this post and my blog, don’t forget to follow me on BLOGLOVIN and join my FACEBOOK PAGE

7 komentárov:

 1. Když už jsi na to zvyklá,chápu,já bych tomu vůbec nedůvěřovala,před pár lety jsem viděla nějaké testy a vyšlo najevo, že bio vlastně ani vůbec bio není.. ale třeba se to týkalo jen Čech:D Škoda,že už nevím,kde jsem to viděla.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. máš pravdu, aj ja som sa s podobnými testami už stretla, preto si na označenie BIO dávam veľký pozor ;)nie BIO je totiž vždy BIO

   Odstrániť
 2. Já BIO preferuji jak u čeho, že bych byla člověk který jí jen bio - to opravdu ne... :) podle mě to ani není zdravé, když člověk jí jen BIO potraviny ...

  http://nikolamills.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ako vravíš, človek si nemôže byť ničím istý. Raz som si kúpila Tesco Organic mlieko a keď som ho pila u priateľa na izbe, jeho spolubývajúci ma poprosil aby som mu podala krabicu. Tak som to urobila a on len nahlas prečítal, že sa to plní v Kežmarskej mliekarni. Na to pokrútil hlavou a dodal - V tom nemáš ani kvapku bio, brigádoval som tam a fungovalo to následovne. Ráno sa plnili krabice s obyčajným mliekom pre rôzne firmy, na poobednej šichte sa len vymenili krabice v zásobníku na kartóny za "Tesco Organic" a mlieko sa do nich púšťalo to isté ako všade inde. Navyše keď boli plné sklady, všetky nové krabice sa povaľovali vonku na slnku. Vtedy som ostala zhrozená z toho, čo mi Tomáš povedal a viac som si to predražené organické nekúpila.. :-/ Toľko moja skúsenosť s bio kvalitou..

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. preto klasické mlieko nepijem, ale len sójové, táto tvoja skúsenosť ma len utvrdila v tom, že si mám dávať ešte väčší pozor, ale na druhej strane človek po niekoľkých rokoch vie celkom rozoznať, čo je kvalita a čo nie, hlavne, ak pestuje a vyrába niektoré produkty doma

   Odstrániť
 4. Čauko, tento príspevok ma obzvlášť zaujal :)
  Obchody so zdravou výživou sú v ZA aj na konci ulici, ktorá vedie napravo od Masaryčky + na ulici oproti budove polície... chodím iba do týchto dvoch, niekedy majú aj akcie a tam pri Polícii ti starší manželský pár aj dobre poradí :)

  A jednoznačne musíŠ skúsiť TEMPEH, isto som ti ho propagovala už na strednej, stojí asi 2 eurá, ale keď si dáš na obed iba polovicu, tak to cenovo vychádza skoro ako tofu.

  V DMke sa mi zdá všetko strašne drahé a bio v auparku sa mi nepáči, lebo je to v auparku :D

  Zuzana Šplh

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. jééééj, Šplhová, ty si sa o5 dostala k blogu ;), TEMPEH mám už vyskúšaný, ale zostávam verná tofučku. A aj tieto obchodíky poznám, len navštevujem hlavne bio v Auparku a DMke, lebo to mám na bicykli po ceste ;)

   Odstrániť