NEW FACE VIII.

Z ďalšieho pokračovania rubriky New Face budú mať obrovskú radosť hlavne viaceré čitateľky. Tento krát som si pre vás v spolupráci s  New Face MNG pripravila rozhovor so štyrmi krásnymi modelmi z tejto modelingovej agentúry - Matúšom Štrajankom, Kristiánom Brunczvikom, Andrejom Žiačikom a Dávidom Meszárosom. S Kristiánom, Andrejom a Dávidom som sa stretla pri fotení pre WTF Factory. Počas neho boli chalani veľmi veselí, zábavní a zároveň dokázali byť veľkými profesionálmi. Matúš, Kristián, Andrej a Dávid sú na nasledujúcich fotografiách skutočne neodolateľní! Myslím, že nie som jediná, kto si túto časť rubriky New Face zamiluje. :)

Ako si sa dostal k práci modela?
Dávid: Oslovil ma bývalý spolužiak mojej priateľky - Milan Švingál z WTF Factory, či by som pre nich nechcel niečo nafotiť. Samozrejme som súhlasil. Fotenie mala na starosti agentúra New Face MNG, ktorá ma neskôr oslovila na spoluprácu.
Kristián: K modelingu som sa dostal náhodou. Oslovila ma jedna moja kamarátka, ktorá otvárala obchod s pánskym oblečením, s ponukou nafotiť novú kolekciu. Po tejto skúsenosti som sa začal o modeling zaujímať.
Matúš: K práci modela som sa dostal náhodou. Po odporúčaní viacerých ľudí som to skúsil.
Andrej: Bol som štandartne oslovený skautom.

Ktoré z fotení Ťa bavilo najviac?
D: Najviac sa mi páčilo posledné fotenie s tebou v Žiline, kde bola veľká sranda.
K: Musím povedať, že som v modelingu ako začínajúci model veľa fotení nemal. Ale pred niekoľkými týždňami som dostal od mojej agentúry New Face MNG ponuku na fotenie značky WTF. Veľmi sa mi toto fotenie páčilo aj vďaka kvalitnému a štýlovému oblečeniu. Fotky som síce ešte nevidel, ale fotenie určite dopadlo výborne.
M: Bolo to hlavne fotenie, ktoré som absolvoval v Budapešti.
A: Každé z fotení je originálne. Preto ma za každým baví pohľad na seba, kedže je zo mňa vždy iný človek. :) 

Čím sa podľa Teba odlišuje tento  druh povolania od ostatných prác? Čo je na práci modela najnáročnejšie?
D: Zatiaľ na tieto otázky neviem odpovedať a iba si to užívam.:)
K: Podľa mňa sa tento druh povolania veľmi neodlišuje od ostatných prác. Aj tu je dôležité dodržiavať pravidlá a robiť to, čo vám šéf(agentúra) povie. V dnešnej dobe nie je nič jednoduché. Ani modeling nie je ľahkým, aj keď to možno tak vyzerá.
M: Veľa ľudí si myslí, že je veľmi jednoduché zarobiť veľké peniaze v modelingu. Nie je to však pravda. Aj keď ich niekto zarobí, je to taká istá drina ako v každej inej práci .Pre mňa osobne bolo najnáročnejšie fotiť v zimnom kabáte asi dve hodiny v 31 stupňoch Celzia. Ťažké je aj cestovanie za prácou a začiatky.
A: Tých odlišností je mnoho, ale rovnako je tu aj veľa spoločných čŕt s bežnejšou prácou. Každopádne, zatiaľ som nikdy nepracoval, preto to neviem objektívne porovnať. To, či je modeling náročný, je vec pohľadu. Určite je dosť vyčerpávajúci, no mnoho ľudí je pohoršených z toho, ako si vôbec dovolíme označiť takéto ,,NIČ ROBENIE" za náročnú prácu. Zainteresovaný však vedia, že táto práca je rovnako náročná ako mnohé iné. Ja sa to vždy snažím odľahčiť a tým je to pre mňa oveľa príjemnejšie.

Sníval si o tomto povolaní od malička?  
D: Od malička som síce o tomto povolaní nesníval, ale už pár rokov áno.
K: Sníval som o niečom inom.
M: Skôr nie ako áno. Keď som bol menší, bavili ma viac typické detské povolania.
A: Nesníval, no už ako malý chlapec som si zapózoval v pár kampaniach na detské kolekcie. To sa však za modeling označiť nedá.
Čo považuješ za svoj najväčší úspech?
D: Zatiaľ ich veľmi nebolo, preto za svoj najväčší úspech považujem fotenie pre WTF Factory.
K: Najväčšie úspechy som dosiahol ako futbalista. Odmalička hrávam futbal. Mám doma veľa trofejí a diplomov ako najlepší hráč a strelec. Čo by som považoval za najväčší úspech, je trofej za najlepšieho hráča na turnaji v Taliansku a štart v Corgoň lige.
M: Za svoj najväčší úspech považujem to, že som nafotil pár naozaj pekných fotiek.
A: Zatiaľ som mladý. Myslím a dúfam, že taký úspech, ktorý budem považovať za skutočný, ešte len príde.

Čo nosíš najradšej oblečené počas bežného dňa?
D: Nikdy nejako špeciálne nerozmýšľam nad tým, čo si oblečiem. Len sa postavím pred šatník a niečo si vyberiem. 
K: Závisí to od počasia. :) Počas bežných dní sa obliekam úplne obyčajne, hlavne pohodlne a štýlovo.
M: Nerád chodím oblečený veľmi extravagantne, ale to neznamená, že svojmu oblečeniu nevenujem veľkú 
pozornosť. Skôr je to ale causal móda.
A: Je toho mnoho. Vždy som najviac naklonený ku klasickej móde, ktorá vďaka svojmu menu a kvalite nikdy neprestane byť trendová.

Ako si udržiavaš svoju postavu?  
D: Futbalom a posilňovňou.
K: Odmalička športujem. Hrám futbal a chodím do posilňovne.
M: Ak mi to povinnosti dovoľujú, pravidelne cvičím. Keďže škola , profesionálny šport a aj pracovanie na postave sú časovo náročné, doma som si zriadil menšiu posilňovňu. 
A: Sám seba nemôžem označiť za modela s perfektne vypracovanou postavou. Vďaka môjmu metabolizmu mám pomerne štíhlu postavu a za pomoci môjho osobného trénera sme sa snažili zapracovať na veľkosti svalov, ktoré si raz za týždeň prekrvím vo fitness centre. Inak som veľkým fanúšikom nezdravého životného štýlu, čo sa týka jedla. Jedlo je vec ktorú si stále neviem odpustiť :)

Na záver som sa ešte opýtala spolumajiteľky New Face MNG Niny Sedlákovej. Akí sú chalani? V čom sú iní ako modelky New Face MNG?
Nina: (úsmev) Linda, ďakujem za otázku. Myslím, že chalani vedia byť o niečo viac disciplinovaní. Dúfam, že sa na mňa dievčatá nenahnevajú. Vybrala si dobré typy na rozhovor. Máme však v agentúre viac chalanov, s ktorými si rozumiem a sú úžasní aj vo svete modelingu. Napríklad Oliver a Andrej sú u nás od začiatku vzniku agentúry. Za New Face MNG môžem povedať, že chalanom veľmi držím palce, aby sa im všetko splnilo. 
0 komentárov:

Zverejnenie komentára