NEW FACE VII.

Pred pár týždňami by som si pod slovom „scout“ predstavila malého chlapca, ktorý sa učí viazať uzle a v ruke má Príručku mladých svišťov.:) Scoutov a scoutky má však v dnešnej dobe každá modelingová agentúra. Prostredníctvom nich vyhľadávajú agentúry nové krásne modelky a modelov v uliciach miest či v nákupných centrách. Vždy ma zaujímalo, ktoré kritéria musí spĺňať nová „vyscoutovaná“ modelka a kde sa najčastejšie pohybujú takéto krásne slečny a muži. Nielen tieto, ale aj ďalšie otázky som položila scoutkám a scoutovi modelingovej agentúry New Face MNG - Kristíne Jandzíkovej, Márií Matúškovej, Ivane Klučiarikovej, Gabike Bosikovej a Šimonovi Kučerovi.


Ako si sa dostal/a ku scoutingu?
Ivana: Oslovila ma majiteľka agentúry New Face Management Nina Sedláková pôvodne pre prácu modelky. Zo vzájomnej komunikácie neskôr vyplynul aj scouting.
Mária: Ku scoutingu som sa dostala cez spolumajiteľku agentúry Ninku. Po prvej spoločnej akcií sme zostali v kontakte a neskôr ma oslovila. Už dlhšiu dobu sa zaujímam o módu a modeling, tak som neváhala ani sekundu.
Gabika: Móda ma vždy bavila. Spolumajiteľku Ninku poznám už dlhé roky. Keď sa mi naskytla táto ponuka, neváhala som a s úsmevom som išla do toho.
Kristína: Ku scoutingu som sa dostala cez kamarátov, ktorí taktiež spolupracujú s agentúrou.

Ako dlho sa mu venuješ? 
I: S agentúrou New Face Management som začala spolupracovať na začiatku roka, takže prakticky pár mesiacov.
M: Venujem sa mu približne štyri mesiace.
G: Nie dlhú dobu, bude to okolo pol roka.
Š: Nevenujem sa mu dlho. Budú to nejaké dva mesiace.

Ktoré trendy v modelingu sleduješ? 
I: Nakoľko sa aktuálne venujem scoutingu, sledujem najmä svetové trendy a momentálne najúspešnejšie modelky/modelov sveta, aby som mala predstavu, ktoré tváre „vládnu“ svetovému modelingu.
G: Móda je mojou vášňou. Nemám obľúbeného len jedného módneho návrhára. Úžasné kolekcie má napríklad Dsquared2 či jedinečný Alexander McQueen . 
Š: Inšpiráciu čerpám najčastejšie z časopisov a televízie. Páči sa mi francúzska elegancia či talianska jednoduchosť, pretože v jednoduchosti je krása.
K: Trendy v modelingu sú relatívnym pojmom. Vždy stavím na prirodzenosť a vyžarovanie, ktoré daný model/modelka musia mať.

Na ktorých miestach najčastejšie hľadáš nové modelky/modelov? 
I: Prakticky všade. Nevyberám si konkrétne lokality a miesta, kde hľadám nové tváre.
M: Nové modelky a modelov hľadám prakticky všade - v obchodných centrách, na ulici, na kúpalisku... Myslím, že úplne každá žena si prirodzene všíma iné ženy. Dnes sa snažím pozorovať iba dievčatá a chalanov, ktorí spĺňajú určité parametre.
Š: Nedá sa to presne povedať. Miesta síce mám vyčlenené, ale je to tak zrazu . Keď prejde niekto okolo vás, ktorý vás zaujme, tak už to ide spontánne.
K: Nikdy som si nestanovila určité miesto, kde by som šla hľadať nové tváre. Topmodelku môžete nájsť kdekoľvek

Ktoré kritéria musí spĺňať nová „vyscoutovaná“ modelka/model? 
I: Musí spĺňať všeobecné kritériá - vek 13-22 rokov, výška minimálne 170 cm, samozrejme miery a zaujímavá fotogenická tvár. Okrem týchto kritérií je veľmi dôležitá aj osobnosť dievčat, komunikatívnosť, samostatnosť a schopnosť adaptovať sa v cudzom prostredí, nakoľko väčšina dievčat vycestuje do zahraničia v pomerne mladom veku a väčšinu času sú odkázané samé na seba. Okrem toho musia ovládať cudzí jazyk, keďže komunikujú prevažne so zahraničnými agentúrami. Kritéria sa však líšia aj podľa jednotlivých modelingových trhov, napr. Ázia má iné požiadavky ako Európa alebo USA.
M: Určite musí spĺňať fyzické predpoklady ako sú výška a štíhla postava. Ale veľmi dôležité vlastnosti sú charizma, odhodlanie a disciplína.
G: Samozrejme, záleži na vysokej a štíhlej postave a ide aj prirodzenú krásu. Každé dievča je niečím zaujímavé a výnimočné. 
Š: Väčšina ľudí tvrdí, že modelka musí byť krásna. Podľa mňa ide o jej zaujímavosť a charizmu.

Akí sú majitelia z New Face MNG? S kým sa najčastejšie stretávaš? 
M: Majitelia agentúry New Face MNG sú v prvom rade profesionáli vo svojom obore. Najčastejšie sa stretávam s Ninou Sedlákovou, s ktorou sme si vybudovali kamarátsky vzťah. Je to skvelá osoba s veľkým srdiečkom a môžeme sa s ňou nielen ja, ale aj ostatní scouti a modelky porozprávať o všetkom.
G: Najčastejšie udržujem kontakt s Ninou. Každý zo spolumajiteľov je iný a navzájom sa dopĺňajú. Cítim sa v ich spoločnosti veľmi príjemne.
Š: S Ninkou sa stretávam najčastejšie.
K: Majitelia agentúry sú veľmi priateľskí, taktiež profesionálni a majú osobitý prístup ku každej jednej modelke.
Neuvažovala si niekedy o práci modelky?
I: Modelingu som sa venovala od svojich 13-tich rokov. Vzhľadom na môj vek si myslím, že táto etapa je už za mnou. Momentálne ma baví práca scoutky, ale človek nikdy nevie. Ak by sa naskytla príležitosť, je možné, že by som ju využila.
K: Uvažovať môže každý. Nie je to len o tom vstať a povedať ,,ja budem modelka." :) 


0 komentárov:

Zverejnenie komentára