NEW FACE VI.

Pravidelne každý týždeň je tu pre vás rubrika NEW FACE v spolupráci s modelingovou agentúrou New Face Mng. Dnes som sa v rámci nej rozhodla vyspovedať známeho slovenského stylistu Andreja Kusalika, ktorý styloval mnohé slovenské prominentné dámy. Zaujímalo ma, ako hodnotí štýl obliekania slovenských žien, ako sa k tejto zaujímavej práci dostal a čo by poradil začínajúcim stylistom. 
Vychutnajte si ďalšie pokračovanie rubriky New Face a užite si aj tento predĺžený víkend!:)Ako si sa dostal k práci stylistu? Bolo to Tvoje vysnívané povolanie?
Móda ako taká ma zaujímala už od útleho detstva, preto som sa rozhodol ísť študovať na Strednú odevnú školu v Bratislave. Až časom sa môj dream job vykryštalizoval do podoby stylista - módny editor. 

Koho zo slávnych osobností si styloval ? S kým sa Ti najlepšie spolupracuje?
Môžem povedať, že som styloval všetky mediálne známe tváre zo slovenského showbiznisu. Pracovalo sa mi s každým výborne až na jednu dámu, ktorej meno si nechám pre seba.

Čo by si poradil začínajúcim stylistom resp. tým, ktorí sa stylingu chcú venovať?
Poradil by som im, aby sa snažili a nikdy nevzdávali. Mali by ísť vytrvalo za svojím snom. Hlavne by nemali zabúdať na pokoru a to mám pocit, že mladej generácií chýba.

Kde si spoznal spolumajiteľku New Face Mng Ninu Sedlákovú?

S Ninou nás zoznámila naša spoločná známa Jana Mutňanská. Myslím si, že vzájomné sympatie tam boli od prvého momentu.

Ako sa ti páčia modelky z agentúry New Face Mng?

Musím povedať, že jedna slečna z ponuky New Face Mng ma mimoriadne zaujala. Už sme s Ninou rozmýšľali, čo s ňou spáchame. Do pozornosti by som dal aj modelov. Je tam zopár kvalitných kúskov". 

Čo by nemalo chýbať v šatníku každej dámy?

V šatníku by nemala chýbať možno otrepaná klasika, ale za to nesmrteľná - dobre padnúca biela košeľa a klasické čierne lodičky. 

Čo považuješ za "must have" tohto leta?
Veľa bielej farby a klobúk - čím väčší, tým lepší.

Ktoré kúsky v Tvojom šatníku patria medzi najobľúbenejšie?
Jednoznačne klasická kožená bunda Rick Owens a tucet Converse tenisiek.

Ako by si ohodnotil štýl obliekania slovenských žien? Čím sa Slovenky odlišujú od ostatných Európanok?
Musím povedať, že ako tak sledujem mladé násť ročné Slovenky, tie sa obliekajú veľmi dobré. Paradoxne ma veľmi často vedia prekvapiť aj dámy v rokoch. Myslím si, že slovenským ženám oproti európskym chýba odvaha a sebavedomie, čo je veľká škoda.

4 komentárov:

 1. Stotožňujem sa s názorom, že Slovenkám chýba odvaha v obliekaní.

  Super rozhovor.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ďakujem Monika a Petra. Teší ma, že sa vám rubrika New Face páčia ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. tohto cloveka som raz mala moznost pozorovat pri toceni jedneho videoklipu, a podla mna je to uplny kkt :D nielen, ze bol doobliekany ako 15rocny, ale spravanie otrasne... Toto NIE JE stylista.

  OdpovedaťOdstrániť