NEW FACE V.

Po dlhšej odmlke som si pre vás v spolupráci s agentúrou New Face Management pripravila ďalšie pokračovanie rubriky NEW FACE. Tentokrát som v nej vyspovedala modelku New Face Mng a zároveň aj moderátorku Fashion TV Janku Mutňanskú.
 


Janka, prečo ťa oslovil práve modeling? Kedy si s ním začala?
Keď som prvý krát v televízii videla seriál Modelky, v tej chvíli bolo rozhodnuté. Začala som si kupovať zahraničné módne časopisy, potom už aj českú edíciu ELLE za moje celé vreckové, ale stálo to za to... Celý ten módny svet ma len utvrdil v tom, že tam chcem raz patriť. Tak som sa spojila s miestnou agentúrou v Trenčíne a už to začalo. Ako pätnásťročná som vycestovala do Talianska a zistila, že modeling nie je pizzéria. :) Bolo to ťažké a konkurencia ešte väčšia. Ale modeling ma naučil absolútnej samostatnosti ,vďaka nemu som aj skoro dospela a nezaskočili ma rôzne situácie v živote. 

Čo by si poradila mladým začínajúcim modelkám?
Ako som už spomínala, musia veriť svojim snom. Prednedávnom som sa stretla s výnimočným človekom, ktorý povedal, že šťastný človek má viac snov než je realita schopná zničiť. Preto, ak budú silno chcieť a urobia preto všetko, podarí sa im všetko. Musia sa obrniť veľkou trpezlivosťou a v každom prípade musia byť profesionálne. Iba tak si ich bude klient vážiť. Takže veľa šťastia všetkým tým, ktorí  sa rozhodnú vstúpiť do modelingového sveta.

ktorej agentúre teraz pôsobíš?
Momentálne pôsobím v agentúre New Face Managment. Vo chvíli, keď som brala modeling už ako vedľajšiu činnost a svoju zábavku, oslovila ma majitelka agentúry Nina Sedláková a povedala, že mám skvelú tvár pre komerčný trh, ktorú jednoducho musí mať vo svojej agentúre. Stretnutie s ňou bolo veľmi zaujímavé a hlavne neočakávané. Točila som práve reportáž z ich krstu a narodenín a o pár dní mi zazvonil telefón: „Jana, ja ťa chcem!“   

Ako si sa dostala k práci moderátorky Fashion TV? Bol to vždy tvoj sen?
Rozhodne. Bol to jeden z mojich veľkých snov. Fashion TV som sledovala už ako malé dieťa, vrátane všetkých súťaží Miss. Pracovať v mediálnej sfére som vždy chcela. Aj z toho dôvodu som vyštudovala mediálnu komunikáciu na pražskej univerzite, aby som získala rozhľad v tomto obore. Hneď potom bol vyhlásený casting na novú tvár Fashion TV Czech&Slovak. Neváhala som a prešla si celý maratón show Face of Fashion TV. Úspešne. Už viac než rok pôsobím v najväčšej módnej televízií, vďaka ktorej som navštívila miesta a pracovala som na eventoch, o ktorých sa mi kedysi ani len nesnívalo. Ale opäť som si potvrdila, že o čom človek strašne sníva a chce to, aj to dosiahne. Samozrejme, treba mať pri tom obrovskú dávku šťastia, ale bez pracovitosti a cieľavedomosti nič nedosiahne. Za veľa vďačím tiež šéfke Fashion TV Czech&Slovak Gabike Drobovej. 

Ktorá práca bola pre teba zatiaľ tou najlepšou?
Každá  práca je pre mňa skvelá, každá jedna reportáž ma posúva ďalej. Samozrejme tu boli aj práce, ktoré sa mi vryli hlboko do mysle. Určite to bol London Fashion Week, kde som točila niekoľko dní na exkluzívnych módnych show ako napríklad na prehliadke Matthew Williamson, kde som robila rozhovor aj s legendárnou modelkou Twigy a mnohými ďalšími. Stretla som tam ikony módneho priemyslu ako Annu Wintour, Caru Delavigne či Justina O’shea. Medzi exkluzívne práce patrí aj natáčanie Fashion Lifestyle na Seycheloch a práve teraz som sa vrátila z exotického ostrova Maurícius, kde sme natáčali pre Fashion TV Glamour Travel Show v 5hviezdičkovom rezorte Belle Mare Plage. 

Stretla si už množstvo známych ľudídomáceho aj zahraničného showbiznisu. Kto ťa najviac zaujal?
Nemôžem zabudnúť na amerického herca Gerarda Butlera, ktorého som stretla na New Yorskom Fashion Weeku. Ten mi naozaj vyrazil dych svojou osobnosťou a čarom. Rovnako ako Petra Nemcová. Vyžaruje z nej úžasný pokoj, harmónia a dobro. Nemôžem nespomenúť ani Annu Wintour. Ona bola skutočne persóna, ktorú každý rešpektuje a uznáva. Akonáhle vstúpila do miestnosti, nikto iný už neexistoval. 

Pri svojej práci musíš byť vždy výborne nastajlovaná. Aké oblečenie nosíš najradšej?
Možno to bude znieť paradoxne, ale presne to, v čom natáčam a v čom chodím na eventy. Krásne šaty, evening dress, zdobené sukne s výraznými topmi, to je presne to, čo najviac milujem. Samozrejme, vždy musím mať obuté high heels, bez nich sa nezaobídem. Zvýrazňujú ženskosť a v nich sa musí cítiť každá žena ako bohyňa. Ulietavam si teraz na značke Giuseppe Zanotti. 

Ktorá kozmetika je tvoja najobľúbenejšia?
Nemám  žiadnu obľúbenú kozmetiku. V tomto smere veľmi rada skúšam a experimentujem. Momentálne používam odličovaciu vodu Avene, to je snáď jediná vec, pri ktorej som zostala. Krémiky mám od značky La Praire, ale často som siahla aj po výrobkoch značky Bioderma. Je to veľmi individuálne. Každé ročné obdobie mením výrobky, pretože niekedy potrebujem pleť viac hydratovať a zvláčňovať, inokedy mi stačí denný multivitamínový krém pre suchú pleť.

Na večierkoch máš vždy dokonalú vizáž. Aký je tvoj obľúbený make-up? Maľuješ sa sama alebo využívaš služby make-up artistov?
Veľmi často využívam služby vizážistov, medzi mojich top patrí Patrik Suši Veselý, ktorý sa mi stará nielen o krásny make-up, ale aj vlasy. Pozná má dokonale, preto u neho nemusím vysedávať dve hodiny, ale všetko zvládne do pol hodiny. Na bežný deň si dám len mascaru, lesk, líčka a idem... Páči sa mi prirodzenosť, preto zbožňujem nude make-up. Výnimkou sú len gala večierky a akcie, kde si to vyžaduje róba a spoločnosť. 

Na záver ešte jedna otázka, ktorú sa pravidelne modeliek pýtam. Aká je Nina šéfka?
Som strašne rada, že som si s ňou sadla aj po ľudskej stránke. Pre mňa je veľmi dôležité pracovať s ľuďmi, s ktorými som na jednej vlnovej dĺžke. Je veľmi profesionálna a ctižiadostivá. Vidím a sledujem to stále, aký úžasný prístup má ku svojim modelkám, aj začínajúcim „krevetkám“ - ako ich familiárne volá. :) O každú sa príkladne stará, rovnako ako o mňa. Už teraz som mala vycestovať do Mexika...A to som v agentúre len chvíľku.

Rovnako som túto otázku položila aj spolumajiteľke agentúry New Face MNG Niny Sedlákovej, - Aká je Janka Mutňanská?  
Keby som ju mala ohodnotiť ako človeka, je úžasná, neskutočne múdra, milá, ľudská...:) Zažila som s ňou veľa zábavy. Stali sa z nás kamarátky. Veľa sa rozprávame o móde, vie mi poradiť a aj pomôcť. Ako modelka je pre mňa krásna žena. Nie je to tuctová kráska. Má v sebe iskru, šarm  ženy, ale aj sexepíl. Som veľmi rada, že je v našej agentúre a že ju môžem zastupovať. :)
 


3 komentárov:

  1. Je okouzlující a působí sympatickým dojmem. :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ja ju strasne nemam rada a praveze nepoznam nikho kto kto posobi tak nesympaticky ako ona

    OdpovedaťOdstrániť