NEW FACE IV.

Nová rubrika NEW FACE sa stala pravidelnou víkendovou rutinou. Dnes pôjde o jej komerčnú časť v spolupráci s agentúrou New Face Management. Pred pár dňami som opäť vyspovedala nádherné modelky z tejto agentúry. Janka, Nikol, Lucia a Gabika momentálne pôsobia v Mexiku, a preto som sa s nimi spojila prostredníctvom Skypu a položila im niekoľko otázok. V rozhovore mi prezradili, ako sa im v Mexiku páči, aké úspechy v tejto krajine dosiahli a na čo sa po návrate na Slovensko najviac tešia. Dievčatá sú veľmi milé, zhovorčivé a vtipné, o čom sa presvedčíte v nasledujúcich odpovediach...
Stali ste sa súčasťou komerčnej sekcie agentúry New Face Management. Ako ste sa dostali k tejto spolupráci?
Janka: Počula som o agentúre New Face Mng od kamarátky, ktorá pre nich robí modelku. Preto som kontaktovala scautku tejto agentúry. Poslala som na mail fotky a o krátky čas mi volala spolumajiteľka agentúry, že nech sa prídem ukázať.
Nikol: K spolupráci s New Face Mng som sa dostala náhodou, keď ma v reštaurácií oslovila Nina, majiteľka agentúry. Odvtedy mi je nielen skvelou šéfkou, ale aj priateľkou. New Face Mng je jedna z mála profesionálnych agentúr na Slovensku, preto som veľmi rada, že s nimi môžem spolupracovať. Viem, že sa môžem na nich vždy spoľahnúť, aj keď pracujem ako modelka v zahraničí.
Gabika: K New Face Mng som sa dostala, keď som bola na krste agentúry. Neskôr ma spolumajiteľka oslovila, aby som robila scautku. Do Mexika som šla úplnou náhodou dohadovať kontrakt pre našu agentúru. Mexická agentúra ma oslovila, či nechcem ostať a skúsiť niečo pre nich nafotiť.

Každá z vás má už skúsenosti s modelingom. Čo by ste poradili dievčatám, ktoré s ním len začínajú?
Nikol: Modeling si vyžaduje profesionálny prístup každej modelky, odhodlanie a chuť robiť. Každodenný stres okolo castingov a fotení dá zabrať. Túto prácu treba milovať, mať silné lakte a povahu, pretože konkurencia je veľká.
Lucia: Modeling je náročná práca, ktorá si vyžaduje úsilie. Treba byť vždy sama sebou, pozitívne myslieť, byť samostatná, silná...
Gabika: Dievčatá sa nesmú báť. Treba veľa fotiť a zbierať skúsenosti. Musia mať občas ostré lakte, pretože modeling nie je prechádza ružovou záhradou, ale „tvrdý“ šport. J

Prvá vaša cesta cez New Face Mng smerovala do Mexika. Skúste opísať túto krajinu. Čim je výnimočná?
J: Mexiko je skvelé a slnečné. Ľudia sú srdeční a je tu toho veľa na spoznávanie.
L: V tejto krajine je mentalita ľudí odlišná. Všetci sú priateľskí a gentlemani. Je tu veľa krásnych miest a teplo. Veľmi sa mi páčilo vo VIP kine, kde sú kreslá na ležanie a obsluha ti tu prinesie, čo si objednáš z jedálneho lístka. Dúfam, že to čoskoro príde aj k nám na Slovensko. J
G: Výnimočná je asi tým, že do všetkého dávajú chilli. Všade majú malé obchodíky, kde predávajú všetko možné. Aj jazda metrom je zážitkom. J

Ako vnímajú v Mexiku krásu Sloveniek?
J: Pre Mexičanov sme určite exotické. Stále nám dávajú komplimenty, pískajú, trúbia z áut a to aj dokonca vtedy, keď sme bez make upu a bežíme len na nákup. 
N: Myslím, že veľmi pozitívne. Často krát sa mi stane v reštaurácií alebo na fotení, že ma len tak cudzí ľudia požiadajú o spoločnú foto, čo je veľmi milé.
G: Mexičania vnímajú slovenskú krásnu rôznym vypiskovaním a pazvukmi. Už sme si zvykli. Asi bude pre nás zvláštne, keď sa vrátime domov, prejdeme sa po ulici a bude zrazu ticho. Európanky sú pre nich zaujímavé.

Aké máte úspechy z tejto krajiny?
J: Absolvovali sme fotenia s najlepšími fotografmi. Najbližšie ma čaká natáčanie telenovely.
N: Zatiaľ som točila telenovelu, fotila katalóg pre známy obchodný dom Wolvort, natáčala a fotila reklamu na legíny. Onedlho budem robiť pre energetický drink Monster.
L: Počas štvrtého dňa v Mexiku som dostala callback na Revlon. Pozvali ma k sebe a hneď potom kontaktovali moju agency, že ma vybrali na fotenie kampane značky Revlon. Zahrala som si v mexickej telenovele, fashion hair show a uvidíme, čo príde.

Ste dlhší čas mimo Slovenska. Ako vnímajú vašu dlhodobú neprítomnosť vaši blízki priatelia či rodina?
N: Rodine a priateľom určite chýbam, preto sme spolu v neustálom spojení cez FB, Skype či mobil. Pre mňa je hlavné, že ma v mojej práci podporujú aj keď som tak ďaleko.
L: Veľmi im chýbam a často mi to dávajú najavo. Sú mi veľkou oporou, hlavne môj priateľ a moja mamina. Sme stále v kontakte.
G: Som z rodiny, kde stále niekto niekam cestuje za prácou. Určite si chýbame, ale o to viac sa tešíme, keď sa po dlhšom čase spolu všetci stretneme.


Gabika Bulejová je milá, komunikatívna s veľkou charizmou. Navyše je to osoba, na ktorú sa dá maximálne spoľahnúť.

Janka Lombartová bola jednou z finalistiek Miss Universe 2012. Je to milá Prešovčanka so zmyslom pre humor.Čo urobíte ako prvé, keď sa vrátite naspäť na Slovensko?
J: Keď sa vrátim z Mexika, určite sa hneď stretnem so všetkými priateľmi a rodinou. Dám si niečo z tradičnej slovenskej kuchyne a budem trocha leňošiť.
L: Keď sa vrátim, budem tráviť čas s mojím priateľom, mojou rodinou a priateľmi. Spravím párty  na oslavu mojich a mamininých narodenín, kde bude celá moja rodina. J Teším sa na to!
G:  Stretnem sa s rodinou a mama mi uvarí halušky. Konečne niečo bez chilli. J

Na záver ešte posledná otázka pre tieto krásne modelky:

Gabika, ako by ste opísali život modelky?
G: Život modelky nie je jednoduchý, ako si asi väčšina ľudí predstavuje. Celý deň treba chodiť po castingoch a tie nebývajú na jednom mieste. Treba sa preto rýchlo presúvať. Človek sa naučí samostatnosti a určite je to dobrá skúsenosť do života. Určite ju neľutujem.

Spolumajiteľka agentúry New Face Mng Nina Vás charakterizovala ako skvelú osobu a priznala, že má veľmi rada spoluprácu s Vami. Máte výbornú osobnosť, čo sa odzrkadľuje na práci v modelingu. Myslíte si, že modeling vytvára a formuje personu?
L: Osobnosť to určite formuje. Snažím sa zostať sama sebou. Pristupujem k práci profesionálne, a preto som si vybrala New Face Mng. So spolumajiteľkou Ninou sa z nás stali kamarátky. Myslím, že to agentúra na vysokej úrovni.

Nikol Kurajská je ďalšou z finalistiek súťaže Miss Universe 2012. Nikol je úprimné dievča, ktoré sa riadi heslom – „Čo na srdci, to na jazyku“. Miluje život a v Mexiku je veľmi úspešná.

Lucia Peštová – krásna blondínka, ktorá je úspešná u nás na Slovensku.


Nici, od spolumajiteľky agentúry som na Vás počula samé chvály. Nina Vás charakterizovala ako Nici – to je život. Viete si predstaviť, že by ste neskôr aj vy mali vlastnú agentúru?
J: Tak táto otázka mi padla naozaj vhod. Vždy som nad touto myšlienkou uvažovala a určite do budúcnosti budem, pretože to bol vždy môj sen mať vlastnú úspešnú modelingovú agentúru. J

Na otázku spolumajiteľky agentúry Niny, nech mi niečo povie o Vás, odpovedala, že je veľmi rada, že ste prijali možnosť spolupráce s New Face Mng. Opísala Vás, ako veľmi priateľskú a milú. Myslíte si, že je možné nájsť si v modelingu kamarátky?
J: Myslím, že v modelingu je možné nájsť si kamarátky, ale nie je to jednoduché. Je tu veľká konkurencia a s tým sa spája závisť, intrigy, ohováranie a porovnávanie. Avšak sú aj výnimky, keď baby svoju prácu dokážu oddeliť od súkromia a nájsť si skutočné priateľstvá.
fotky z backstagu a voľných chvíľ modeliek

1 komentárov: