NEW FACE III.

V pravidelnej rubrike NEW FACE som vám zatiaľ predstavila zákulisie z fotenia pre WTF Factory ako aj niektoré modelky z agentúry New Face Management. Po všetkých doterajších úspechoch v metropolách modelingu mieri táto agentúra stále vyššie. O doterajšom pôsobení New Face Management som sa rozhodla vyspovedať jednu zo spolumajiteľov a zároveň obchodnú riaditeľku tejto agentúry Ninu Sedlákovú.


Profesionálna modelingová agentúra New Face Management pôsobí na slovenskom trhu už štvrtý rok. Aká je jej história?
Nina: Agentúru New Face Management založili moji kolegovia Lucia Martinčeková a Stanislav Šmelko pred niečo viac ako štyrmi rokmi a to na základe ich bohatých skúseností z minulosti. Dnes úspešne agentúra funguje štvrtý rok a je jasné, že to bolo správne rozhodnutie.

Aj ty, Nina, máš osobné skúsenosti vo svete modelingu. Dávaš preto rady svojim nádejným modelkám?
N: Áno, je to pravda. V minulosti som sa nejaký čas venovala modelingu, a preto viem veľmi dobre, čo to obnáša. Chápem mladé dievčatá, ktoré v modelingu začínajú a v tomto sa im nielen ja, ale všetci v agentúre, snažíme byť oporou. Nie je v mojom záujme, aby ma brali naše modelky len ako prísnu šéfku, ale dokážem sa s nimi baviť aj o úplne bežných veciach, prípadne im poradiť, ak to potrebujú. Ak sú vycestované v zahraničí, trávim s nimi niekedy aj niekoľko hodín telefonovaním -pretože sama dobre viem, že to nemajú mnohokrát jednoduché. Modeling vždy bol a stále je aj dnes zaujímavý, ale nesmierne náročný a hektický biznis.

Minulý týždeň sa mohli čitatelia tohto blogu dozvedieť niečo viac o dvoch 
vašich krásnych a úspešných modelkách. Ako ich získavate?
N: Dobrá otázka (smiech). Nájsť dnes krásnu modelku nie je až taký problém. Avšak od modelky sa očakáva viac, než len krása. Je nevyhnutné mať osobnostné predpoklady, odhodlanie, vytrvalosť a chuť bojovať. Modelky vyhľadávame  "street scoutingom" na uliciach, v obchodných centrách, na autobusových staniciach či kúpaliskách. Samozrejme v dnešnej dobe využívame aj internet. Nikdy neviete, kde objavíte novú TOP modelku. Samozrejme organizujeme aj castingy, ale tu zas platí, že tam väčšinou neprídu práve tie dievčatá, ktoré na to predpoklady majú, preto je veľmi dôležité mať dobrý, premyslený a strategicky prepracovaný scoutingový systém. Napríklad práve aj z tohto dôvodu sídlime v strede Slovenska -v Žiline.

Aké kritéria musia spĺňať dievčatá, ktoré by sa chceli stať modelkou, alebo byť u vás v agentúre?
N: Túto otázku zodpovedám niekoľkokrát denne dievčatám, ich rodičom, priateľom, ktorí sa ma na to pýtajú. Modelka- v tom pravom slova zmysle, musí byť nepochybne krásna, fotogenická a mať zodpovedajúcu výšku a váhu. Radíme sa medzi agentúry, ktoré bojujú proti anorexii a zastávame názor, že modelky sa musia zdravo stravovať. Ale áno, trend je stále taký, že dievčatá musia byť vysoké a prirodzene štíhle a pokiaľ Anna Wintour nepovie, že to bude inak, tak to bude tak. (úsmev) V prvom rade však modelka musí byť osobnosť, byť sama sebou, dbať na zásady, byť profesionál a tým byť iná, výnimočná. Na castingu, ktorého sa zúčastní niekoľko desiatok či stoviek modeliek, musí predovšetkým zaujať. Samozrejme veľmi dôležitý je cudzí jazyk -znalosť angličtiny je dnes už nevyhnutnosťou, pretože plynulá komunikácia v tomto jazyku je niečo, čo im túto prácu uľahčuje. Nemali by jej chýbať vlastnosti ako je cieľavedomosť, zodpovednosť, dochvíľnosť a tiež si musí uvedomiť, že modeling môže byť niekedy zábava, ale je to predovšetkým práca a tak by sa k tomu mala každá modelka aj postaviť. Modelka musí byť profesionál.

V agentúre New Face Management nájdeme množstvo zaujímavých, ale aj úspešných modeliek. Aké sú tieto dievčatá? Pre koho doteraz fotili prípadne predvádzali modely?
N: Naše modelky sú jedinečné. (úsmev) Máme veľa modeliek a mnohé z nich sú s nami ešte od ich úplných začiatkov, keď mali 13 rokov. Dnes sú už dospelé a majú za sebou aj mnohé úspechy. Za pozornosť stoja mená ako Peťa Ondrušová, Veronika Voskárová, Petra Kozmová Barbora Kapráliková či Kristína Kešnerová, ktoré spolupracovali na Slovensku, ale aj vo svete s tými najlepšími fotografmi ako sú Lukáš Dvořák, Lukáš Kimlička, Taki Bibelas, Denisson Bertram a mnohí iní, fotili pre známe magazíny ako VOGUE, ELLE, Marie Claire či predvádzali počas fashion weekov pre známych módnych dizajnérov ako Issey Miyake, Uma Wang, PRADA, Alica Abrahám a podľa mňa aj jedného z najlepších dizajnérov na Slovensku -Lukáša Kimličku (úsmev).

Ktoré krajiny doteraz modelky navštívili a kde sa cítia najlepšie?
N: Ako som už spomínala, naše modelky cestujú po celom svete ale asi z najznámejších spomeniem Paríž, Miláno, Barcelona, Londýn, New York ale aj exotickejšie destinácie ako je Tokio, Singapur a mnohé ďalšie. V každom z týchto miest sa nachádza niečo zaujímavé, niečo výnimočné a každá modelka má tie svoje obľúbené. Ale asi jedno z tých naj, kde sa modelky rady vracajú je nepochybne Paríž či New York.

V módnom priemysle sa pohybuješ dennodenne. Aký je tvoj vzťah k móde a čo najradšej nosíš?
N: Móda je moja závislosť! (smiech) Niekedy dokážem na zaujímavé kúsky minúť hriešne peniaze. Mám rada veci jednoduché, ale nepohrdnem ani výnimočným kúskom, ktorý si vždy nájde miesto v mojom šatníku. Sledujem aj domácich návrhárov a keď vidím niečo pekné, kúpim si to. Som však v prvom rade matka a vzhľadom na moje rodičovské povinnosti potrebujem hlavne pohodlné oblečenie a v čom sa dá ľahko pohybovať. Ako bývalej modelke mi zostalo zaužívané, že sa takmer vôbec nemaľujem, pokiaľ nemusím. Výnimkou sú samozrejme spoločenské podujatia kde rada popustím uzdu svojej fantázii. Mám však slabosť na luxusné topánky. 


V módnom priemysle pôsobíš už niekoľko rokov. S kým z módnej brandže najradšej spolupracuješ? Vytvorili sa medzi vami vďaka bližším spoluprácam aj priateľské putá?
N: Aj keď sa zvykne hovorievať, že svet modelingu nepraje kamarátstvam, u mňa je to presne naopak. Ľudí, ktorých v tejto brandži spoznávam, si vážim a mám rada spoluprácu s nimi. Samozrejme je veľa fotografov a návrhárov, ktorých prácu obdivujem napr. Janka Pištejová či Marcel Holubec. Medzi mojich kamarátov a srdcovky patria najmä Lukáš Kimlička a Klem a Milanko z WTF Factory. Klem som taktiež získala ako modelku pre našu agentúru. Na krste New Face Management som sa zoznámila s moderátorkou FASHION TV Jankou Mutňanskou a odvtedy sme výborné kamarátky. Dokonca pre našu agentúru nafotila krásne fotky. Taktiež bývalá Miss Barbora Franeková je roky mojou kamarátkou a stala sa aj krstnou mamou agentúry. Jej časopis Top Fashion uverejňuje editoriály našich modeliek.  

Čo hovoríš na blog – lapkindressbox? Ako si sa k nemu dostala?
N: Našu agentúru oslovuje veľa módnych blogerov. Niektoré blogy nás oslovia, iné sú, bohužiaľ, amatérske. Lapkindressbox má pre mňa osobitý šarm a šmrnc. Už len štýlová mladá slečna, ktorá robí tento blog je sympatická. K spolupráci som sa dostala prostredníctvom krstu salónu In Novato. Ako agentúra držíme veľmi palce tomuto blogu, aby sa mu darilo.


Za tieto milé slová a rozhovor ďakujem Nine Sedlákovej z modelingovej agentúry New Face Management.

2 komentárov: