NEW FACE II.

Po týždni som si pre vás opäť pripravila pokračovanie pravidelnej rubriky NEW FACE. Tentokrát som si zavolala na kávu dve krásne a sympatické modelky Barboru a Paulu z agentúry New Face Management. Položila som im hneď niekoľko otázok, ktorých odpovede zaujímajú nielen mňa, ale určite aj viacerých z vás.
Mnohé mladé dievčatá snívajú od malička o povolaní speváčky, herečky alebo modelky. Ako ste sa vy dostali k tejto práci?
Barbora: Bola som na castingu Elite Model Look a postúpila som.:) Neskôr som si však vybrala agentúru New Face Management.
Paula: Úplnou náhodou. Bola som na nákupoch v Auparku a tam ma oslovili, či by som mala záujem. Spočiatku som váhala, ale nakoniec som súhlasila.

Aj keď niektorí považujú túto prácu za "prechádzku ružovou záhradou", skrýva sa za ňou množstvo driny. Čím sa odlišuje tento druh povolania od ostatných prác? Čo je podľa vás na práci modelky najnáročnejšie?
B: Väčšina ľudí mi závidi, že si "len tak" cestujem po svete. Avšak táto práca je skutočne veľmi náročná. Ostatné práce majú stálu pracovnú dobu. Tu kľudne vstávate o štvrtej ráno, vrátite sa o ôsmej večer a ráno to isté. Niekedy neexistujú ani víkendy. Pre mňa najnáročnejšie je odtrhnúť sa od domova, zvládnuť prvý týždeň sama v cudzej krajine a podľa možností sa nestratiť.:)
P: Táto práca je iná možno v tom, že nie je určený presný pracovný čas. Je potrebné veľa cestovať. Výhodou je spoznávanie nových krajín a nových ľudí.

Modelky si počas rôznych fotení vyskúšajú množstvo zaujímavých modelov, líčení a fotia niekedy až v extrémnych podmienkach. Ktoré z fotení Vás, dievčatá, najviac bavilo?
B: Najviac ma bavili fotenia pre kampaň pre kúpele, kde som celý deň len tak sedela vo vírivke. Páčili sa mi aj fotenia so skvelým kolektívom v Číne, kde som fotila minimálne štyrikrát za týždeň.
P: Najviac ma bavilo jedno fotenie v Tokyu pri mori. Síce bolo veľmi teplo, ale s fotografom sa veľmi dobre spolupracovalo.

Máte za sebou zaujímavé fotenia či už v Číne alebo v Japonsku. Čo však považujete za svoj najväčší úspech?
B: Za úspech považujem všetko,  ale asi taký najväčší je pre Armani kozmetiku, konkrétne prezentácia make-upu Maestro. Za úspech taktiež považujem prácu pre Patriziu Pepe v Miláne alebo pre vychytenú čínsku značku Jaizo a Other Mix.
P: Úspechy ešte nejako nerátam, keďže som v začiatkoch. Bola som v Tokyu a chystám sa do Číny, Kórey, Tokya. Fotila som s Lukášom Dvořákom.

Počas rôznych fotení sa neustále musíte prezliekať a skúšať rôzne, niekedy možno aj odvážne, modely. Čo však najradšej nosíte oblečené počas bežného dňa?
B: Závisí to od nálady. Preferujem elegantný štýl. Okrem Converse tenisiek u mňa športové oblečenie skoro nenájdete. Veľmi dobre sa cítim v saku a džínsoch.
P: Zaleží to od nálady. Samozrejme sa v tom musím cítiť dobre. To je pre mňa prvoradé.

Na modelkách najčastejšie obdivujeme dokonalé krivky a perfektne vypracované telo. Ako si vy udržiavate svoju postavu?
B: Som proti diétám. Nikdy som žiadnu nedržala. V mojom prípade sa môžem pochváliť skvelým metabolizmom. Samozrejme musím sa zdravo stravovať. Sem - tam si zahrám nejaký šport.
P: Svoju postavu si nejako špeciálne neudržiavam. Keďže som prirodzene štíhla, nikdy som tieto veci riešiť nemusela a nemyslím, že niekedy budem.

Krásu a pôvab modeliek Barbory a Pauly, ktorých som dnes vyspovedala, si môžete vychutnať v krátkej fotogalérií. Aj budúci týždeň sa môžete tešiť na pokračovanie rubriky NEW FACE.

Barbora

Barbora

Barbora

Barbora

Paula

Paula

Paula

Paula

Paula
6 komentárov:

 1. obě jsou nádherné! ta rubrika je skvělá, těším se na další článek! :)

  Přijď ke mně na Oasap giveaway. :)
  http://pieceofclaire.blogspot.cz/2013/05/oasap-may-giveaway.html

  OdpovedaťOdstrániť
 2. So cute darlin!
  What about following each other through GFC, Bloglovin and Lookbook? Just let me know!
  Xxx

  Carolina

  www.the-world-c.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Followed back on both beauty! keep in touch!

   Odstrániť
 3. holky vypadaji skvele!

  http://pilisstyle.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť