DIY: MARC JACOBS T SHIRT

Po takmer mesiaci vám posielam ďalšie moje DIY. Napriek tomu, že nie som zástancom fakových vecí, tričká, ktoré ste mohli vidieť TU som si veľmi chcela zadovážiť. Tak dlho som ich na internete hľadala, až som sa ich rozhodla vyrobiť. Všetky tričká sú v čiernobielej farbe, preto sa veľmi teším na rôzne kombinácie s nimi. Prvé DIY je inšpirované Marcom Jacobsom a jeho jarnou kolekciou 2013.  Potrebujete:
1. noviny
2. biele tričko(toto je z New Yorkera)
3. štetec
4. vatový tampónik(používala som ho na položenie štetca s farbou)
5. čierna farba na textil(kúpite v Panta Rhei alebo v papierníctve)
6. lepiaca páska
7. nožnice


1. Lepiacu pásku postriháte na dlhšie pruhy. Uložíte ich na tričko tak, aby vám vzniklo 6 prúžkov. Originál tričko od Marca Jacobsa má jednotlivé čierne pruhy tenšie a dlhšie. Ja som sa vzhľadom na veľkosť trička rozhodla pre takéto hrubšie rozmery.


2. Kvôli tejto farbe som prehľadala celé Košice, až som ju nakoniec našla v papierníctve v košickom Auparku. Vo väčšine obchodov bola totiž čierna farba vypredaná.


3.Do trička nezabudnite vložiť noviny(pokojne aj väčšiu vrstvu), aby sa farba neotlačila na opačnú stranu.


4. Postupne vyfarbite načierno jednotlivé pruhy.


5. Farbu nechajte chvíľku vyschnúť a potom odstráňte lepiacu pásku. V prípade, že vám na tričku zostanú nedotiahnuté miesta, upravte ich ešte čiernou farbou. Tú nechajte vyschnúť 3 - 5 hodín, ako sa uvádza v návode na obale tejto farby na textil.


6. Ja som farbu na textil nechala vyschnúť počas noci a ráno ešte prežehlila. Na pruhy priložte utierku a prežehlite, aby farba lepšie držala a vyzerala.
Takto vyzerá hotové tričko. Som na ňho pyšná!:))


Pre porovnanie - takto vyzerá originál. Tu si môžete všimnúť spomínané tenšie pruhy. V prípade, že sa vám toto DIY páčilo, rozhodne ho doma vyskúšajte!

4 komentárov:

 1. hi there! thanks for checking my blog. I love you Idea about following each other.I just stared to following you on bloglovin. Looking forward your following back. I am excited to see more posts.your blog is great, keep rocking!
  http://pilisstyle.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. I just wanna say,you're so cool and talented. I also love the feeling of DIY sth unique just belonged to me.

  Honey,would you like to follow each other?Pls let me know.

  Love from
  Forever Beauties

  OdpovedaťOdstrániť
 3. jednouduche a zajimave:)

  PS: U mne je summer giveaway: http://bridgeofmemories.blogspot.co.uk/2013/06/summer-giveaway.html#comment-form

  OdpovedaťOdstrániť